Jak se ochladit v horkém dni? Lidé se navzdory zákazu opět koupou ve fontáně u Janáčkova divadla

Poblíž Janáčkova divadla v Brně byl v sobotu odpoledne k vidění zvláštní úkaz. Skupina místních občanů se rozhodla v parném dni ochladit a ze zdejší fontány si udělala soukromé koupaliště. Město s podobným problémem bojovalo už loni, nově zavedený řád ale očividně nezvané hosty neodradil.

Skupina občanů si z brněnské fontány udělala koupaliště
doporučujeme

Park před Janáčkovým divadlem prošel v roce 2014 rozsáhlou rekonstrukcí za více než 50 milionů korun. Záhy se ale ukázalo, že nově vybudovaná fontána přitahuje jak turisty, tak místní, kteří si z ní udělali koupaliště.

Zájem o ochlazení se mezi obyvateli moravské metropole stupňoval a v loňském roce už bylo koupání ve fontáně takřka na denním pořádku. Správa parku, která plochu před divadlem spravuje, se proto rozhodla koupání zakázat.

Nařízení Veřejné zeleně města Brna se ale očividně minulo účinkem. Část občanů fontánu nadále využívá jako koupaliště, a tento zvláštní pohled se kolemjdoucím naskytnul i dnes. Podle městské policie by tyto osoby v první řadě měl vykázat vlastník nebo správce parku.

"V případě, že návštěvník neuposlechne, mohou požádat o asistenci při vymáhání provozního řádu městskou policii," řekl serveru EuroZprávy.cz strážník Tiskového oddělení Městské policie Brno Pavel Šoba.  

"Naše hlídky tento park kontrolují několikrát denně a stejně jako na jiných místech zde dohlížejí hlavně na dodržování veřejného pořádku a městských vyhlášek. Předcházejí tak zejména poškozování majetku a znečišťování prostranství. V těchto kontrolách budeme samozřejmě pokračovat," dodal.

Podle Šoby však policie v posledních dnech žádný konkrétní podnět o nedodržování provozního řádu od správce parku nezaznamenala. "Ani strážníci při svých kontrolách žádné protiprávní jednání v parku u Janáčkova divadla nezaznamenali," dodal pro EuroZprávy.cz policejní mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

05.08.2020 11:04 Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý…

Pokus o znásilnění. Policie hledá podezřelého, oběť napadl na lavičce

05.08.2020 09:20 Plzeňská policie pátrá po neznámém muži, který je podezřelý ze znásilnění. Pokusil se o něj údajně…

V Brně se střílelo. Majitel obchodu zastavil zloděje plynovkou

04.08.2020 19:07 V Brně Králově Poli se dnes odpoledne střílelo, majitel obchodu zastavil zloděje na útěku střelbou…

Dvě dívky zbily pokladní, která jim odmítla prodat alkohol. Skončila v…

04.08.2020 15:43 Dvě podnapilé dívky napadly v jednom z jesenických supermarketů pokladní. Ženu zbily tak, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama