Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte mě, prosil

Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na Kroměřížsku inzulinovou injekční stříkačkou. Vyhrožoval, že ženu nakazí žloutenkou. Z lékárny si pak muž pod pohrůžkou násilím odnesl 2000 korun. Kriminalisté muže ze Zlínska obvinili z loupeže, pachatel se k činu přiznal. V případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení.

Přidejte svůj názor

Lékárny
doporučujeme

Muž do lékárny vešel v odpoledních hodinách. "Přistoupil k pultu, v ruce držel použitou inzulinovou stříkačku s jehlou směřující k lékárnici a požadoval 2000 korun. Při tom zdůraznil, že má hepatitidu typu C, píchá si drogy a byl by nerad, kdyby musel udělat něco ošklivého. Žena za pultem mu z obavy raději peníze vydala. Muž jí za bankovky poděkoval a prosil ji, aby ho neoznámila na policii, že jí peníze vrátí. Poté z lékárny odešel," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Vzápětí po činu začali po pachateli pátrat policisté. "Hledali jsme osobu, která by odpovídala popisu, jenž uvedla lékárnice, a zároveň jsme prověřovali veškeré získané informace. V uplynulých dnech se kriminalistům podařilo totožnost pachatele zjistit," doplnila Kyšnerová.

Muž se podle ní u výslechu na policii k činu přiznal. Policistům řekl, že k loupeži ho přiměla jeho tíživá životní situace.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Řidič se po Brně hnal rychlostí 188 km/h

03.04.2020 12:38 Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné.…

Patnáctiletá dívka v Brně ujížděla policii, vjela na zastávku

02.04.2020 14:00 Patnáctiletá dívka v nočním Brně ujížděla autem policii, vjela na zastávku, kde porazila dopravní…

Muž je podezřelý z výhrůžek členovi Ústředního krizového štábu

02.04.2020 13:27 Aktualizováno Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich posílal jednomu z členů Ústředního krizového štábu e…

Související:

Právě se děje

Další zprávy