Lupič ohrožoval lékárnici injekční stříkačkou. Peníze vrátím, neudávejte mě, prosil

Policisté dopadli třicetiletého muže, který začátkem srpna ohrožoval lékárnici v Kvasicích na Kroměřížsku inzulinovou injekční stříkačkou. Vyhrožoval, že ženu nakazí žloutenkou. Z lékárny si pak muž pod pohrůžkou násilím odnesl 2000 korun. Kriminalisté muže ze Zlínska obvinili z loupeže, pachatel se k činu přiznal. V případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení.

Přidejte svůj názor

Lékárny
doporučujeme

Muž do lékárny vešel v odpoledních hodinách. "Přistoupil k pultu, v ruce držel použitou inzulinovou stříkačku s jehlou směřující k lékárnici a požadoval 2000 korun. Při tom zdůraznil, že má hepatitidu typu C, píchá si drogy a byl by nerad, kdyby musel udělat něco ošklivého. Žena za pultem mu z obavy raději peníze vydala. Muž jí za bankovky poděkoval a prosil ji, aby ho neoznámila na policii, že jí peníze vrátí. Poté z lékárny odešel," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Vzápětí po činu začali po pachateli pátrat policisté. "Hledali jsme osobu, která by odpovídala popisu, jenž uvedla lékárnice, a zároveň jsme prověřovali veškeré získané informace. V uplynulých dnech se kriminalistům podařilo totožnost pachatele zjistit," doplnila Kyšnerová.

Muž se podle ní u výslechu na policii k činu přiznal. Policistům řekl, že k loupeži ho přiměla jeho tíživá životní situace.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama