Matka utýraného chlapce z Loun stráví ve vězení 8,5 roku

Matka utýraného chlapce z Loun stráví ve vězení 8,5 roku. Týrání tříletého syna několik měsíců přihlížela. Podmínku dostal muž, který žil s rodinou ve společné domácnosti. Za vraždu odsouzený otčím spáchal loni v cele sebevraždu. Na vině a trestu se dnes oba obžalovaní dohodli se státním zástupcem u krajského soudu v Ústí nad Labem. Rozsudek je pravomocný.

Rozsudek soudu
doporučujeme

Jednadvacetiletá žena zaslala před konáním dnešního hlavního líčení státnímu zástupci prohlášení, ve kterém uvedla, že souhlasí se všemi body obžaloby, cítí se být vinna, svého jednání lituje. Přiznala, že v posledních týdnech života syna zanedbala jeho výchovu a péči a jako matka selhala. "To, čeho jsem se dopustila, nebylo úmyslné," napsala. Uvedla, že dnes ví, že podcenila závažnost situace, ale v tu chvíli si nebyla schopná připustit, že neposkytnutí pomoci povede k úmrtí syna. Podle svých slov si chtěla sáhnout život, syn jí bude chybět do konce života.

Muž, který žil s dítětem a jeho matkou, chlapce několik měsíců bil, kousal, pálil cigaretami a žehličkou nebo posazoval na sporák. Opakovaně ho sprchoval ve studené vodě, vystavoval kontaktu s horkou plochou, čímž utrpěl popáleniny, mimo jiné i v obličeji. Mlátil ho dlaní i vařečkou, a to na otevřených ranách, dával mu facky.

Dítě podlehlo zraněním po několika měsících týrání v únoru 2018. Odsouzen byl otčím v roce 2019 na 22 let za vraždu. Žena jednání svému partnera podle obžaloby přihlížela, neochránila dítě před agresivními útoky, neposkytla mu pomoc.

V obžalobě podané v Lounech státní zástupce kvalifikoval jednání matky jako přečin ohrožování výchovy dítěte a přečin neposkytnutí pomoci. Odsouzená byla za týrání svěřené osoby, za což jí hrozilo až 12 let vězení.

Pětadvacetiletý Michal Holec spával s chlapcem v jednom pokoji, opakovaně byl podle obžaloby přítomen fyzickému trestání dítěte, viděl jeho zranění. Holec dostal za nepřekažení trestného činu dvouletý trest s podmíněným odkladem na tři roky. Trest je souhrnný, v mezidobí byl v Lounech odsouzen za krádež.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští strážníci ve čtvrtek řešili 187 lidí bez respirátoru

26.02.2021 11:14 Hlídky Městské policie hlavního města (MPP) v Praze ve čtvrtek řešily 187 případů porušení vládního…

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Děti si hrály na kolejích. Policisté obvinili jejich rodiče

20.02.2021 15:07 Sokolovští policisté obvinili muže a ženu z ohrožení výchovy dětí. Třicetiletá žena a 44letý muž ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama