Mladík terorizoval Přerov. Lidem hrozil zabitím, některé i napadl, tvrdí policie

Plynovou pistolí a paralyzérem ohrožoval podle policie několik obyvatel Přerova sedmnáctiletý mladík, hrozil jim zabitím. Vybíral si je náhodně na ulici nebo na zahrádce restaurace. Dva z nich i fyzicky napadl, informovala dnes přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

krimi
doporučujeme

Případ se odehrál v polovině září, policie na konci listopadu ukončila vyšetřování a případ předala žalobci.

Mladík podle policie nejprve ohrožoval v Čechově ulici skupinu čtyř lidí. "Bezdůvodně vytáhl zpod oblečení plynovou zbraň, se kterou na ně namířil a hrozil jim, že je zastřelí. Na jednoho z přítomných vytáhl dokonce i paralyzér, který se mu ale naštěstí nepodařilo vůči poškozenému použít. Pak se rozběhl a utekl z místa pryč," uvedla policejní mluvčí.

Později muž stejným způsobem ohrožoval i další čtyřčlennou skupinu hostů na zahrádce restaurace v ulici Trávník. "Opět vytáhl pod oblečením schovanou plynovku a s namířenou zbraní všem vyhrožoval zastřelením. Nejstaršího z hostů, třiačtyřicetiletého muže, uhodil tak, že spadl z lavičky, na které seděl, a stále na něho zbraní mířil. Dalšímu dal políček a z místa pak odešel," doplnila mluvčí.

Policisté na základě popisu a místních znalostí podezřelého dopadli během dvou hodin od incidentu, byl pod vlivem návykových látek. Již v minulosti byl odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. Mladík se bude před soudem zodpovídat z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

31.05.2020 00:59 Aktualizováno Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Pátrání po čtyřměsíčním chlapci: Nasazen dron, na místě je poříční policie

30.05.2020 16:40 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od pátečního večera v…

Policejní vrtulník na Mělnicku pátrá po dítěti, ztratilo se i s kočárkem

29.05.2020 21:20 Policisté pátrají na Mělnicku po čtyřměsíčním chlapci, který se dnes své matce ztratil i s kočárkem…

Policie poblíž Prahy zadržela cizince, v Německu je podezřelý z násilného…

29.05.2020 14:26 Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy