Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu se přiznal

Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že loni před Vánocemi si nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Wächter dnes u soudu přiznal, že zbraň, která měla mít hodnotu 35.000 korun, si nechal od prodejce poslat na dobírku na smyšlené jméno. Neplánoval, že na ni zaplatí. Chtěl pošťákovi balíček sebrat a utéct. Na místo na konci cesty si přinesl sekeru, kterou chtěl použít prý jen v případě nutnosti jako donucovací prostředek. "Chtěl jsem ji jen napřáhnout. Nikoho jsem nechtěl zabít. Akorát, když přijeli, nějak se mi zatmělo a ublížil jsem jim," vypověděl.

Obžalovaný neuměl vysvětlit, proč na doručovatele a na jeho přítelkyni nakonec sekerou zaútočil, zda hrála roli skutečnost, že doručovatel byl jeho bývalý spolužák, který ho poznal a mohl by ho případně usvědčit. Po útoku sebral balíček a utekl. Zásilku spolu se sekerou později schoval v terénu, už se ale nenašly.

Žalovaný skutek se stal 20. prosince ráno v Aši - Mokřinách. Jednadvacetiletého doručovatele České pošty podle obžaloby Wächter sekl dvakrát, jednou do hlavy, druhou ránu napadený muž vykryl rukou. Jeho sedmnáctiletou přítelkyni, která byla dosud v autě, podle spisu udeřil sekerou nejméně čtyřikrát do obličeje a hlavy.

Wächter má základní vzdělání, střední školu v prvním ročníku opustil. Před žalovaným skutkem podle svých slov dlouho nepracoval. Už dvakrát byl v minulosti souzený, mimo jiné za přepadení čerpací stanice.

Majitel zbraně, zdravotní pojišťovna a oba napadení požadují odškodné celkem víc než 1,9 milionu korun. Soud pokračuje v dalších dnech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté havarovali při honičce v Praze, tři lidé se zranili

03.03.2021 16:13 Při pronásledování ujíždějícího recidivisty v Praze narazili v úterý večer policisté do jiného…

Za ubodání spolubydlícího hrozí muži výjimečný trest

03.03.2021 13:14 Soud se dnes začal zabývat případem třiačtyřicetiletého Róberta Ráce, který podle obžaloby loni v…

Muž kvůli roušce zmlátil seniora. Lidé okolo jen nečinně přihlíželi

03.03.2021 12:05 Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který koncem února napadl seniora ve stanici metra…

Za vyhrůžky smrtí Babišovi hrozí obviněnému osm let vězení

02.03.2021 16:32 Člověk, který je podezřelý z výhrůžek premiérovi Andrejovi Babišovi (ANO), je stíhaný za vydírání.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama