Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu se přiznal

Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že loni před Vánocemi si nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Wächter dnes u soudu přiznal, že zbraň, která měla mít hodnotu 35.000 korun, si nechal od prodejce poslat na dobírku na smyšlené jméno. Neplánoval, že na ni zaplatí. Chtěl pošťákovi balíček sebrat a utéct. Na místo na konci cesty si přinesl sekeru, kterou chtěl použít prý jen v případě nutnosti jako donucovací prostředek. "Chtěl jsem ji jen napřáhnout. Nikoho jsem nechtěl zabít. Akorát, když přijeli, nějak se mi zatmělo a ublížil jsem jim," vypověděl.

Obžalovaný neuměl vysvětlit, proč na doručovatele a na jeho přítelkyni nakonec sekerou zaútočil, zda hrála roli skutečnost, že doručovatel byl jeho bývalý spolužák, který ho poznal a mohl by ho případně usvědčit. Po útoku sebral balíček a utekl. Zásilku spolu se sekerou později schoval v terénu, už se ale nenašly.

Žalovaný skutek se stal 20. prosince ráno v Aši - Mokřinách. Jednadvacetiletého doručovatele České pošty podle obžaloby Wächter sekl dvakrát, jednou do hlavy, druhou ránu napadený muž vykryl rukou. Jeho sedmnáctiletou přítelkyni, která byla dosud v autě, podle spisu udeřil sekerou nejméně čtyřikrát do obličeje a hlavy.

Wächter má základní vzdělání, střední školu v prvním ročníku opustil. Před žalovaným skutkem podle svých slov dlouho nepracoval. Už dvakrát byl v minulosti souzený, mimo jiné za přepadení čerpací stanice.

Majitel zbraně, zdravotní pojišťovna a oba napadení požadují odškodné celkem víc než 1,9 milionu korun. Soud pokračuje v dalších dnech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Recidivista se vloupal do 17 kadeřnictví a salonů krásy, škoda 400 tisíc

23.10.2020 08:52 Policisté obvinili jednapadesátiletého recidivistu z Ostravy ze 17 vloupání, převážně do…

Policie pátrá po muži, který surově napadl řidiče autobusu

21.10.2020 09:24 Policie pátrá po neznámém mladíkovi, který v polovině září napadl řidiče linkového autobusu v…

Uzavřené restaurace jsou často terčem zlodějů. Hrozí jim přísný trest, je…

17.10.2020 10:50 V Plzeňském kraji se množí vykrádání restaurací, které jsou od středy kvůli nouzovému stavu…

Přes e-mail se šíří falešná výzva České pošty. Krade údaje k platebním…

16.10.2020 13:27 Internetem se šíří nový phishingový útok, který napodobuje e-mailovou výzvu České pošty k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama