Muž dostal u soudu podmínku za přípravu vraždy manželky

Podmíněný trest vyměřil dnes plzeňský krajský soud osmatřicetiletému muži z Plzeňska, kterého obžaloba vinila z přípravy vraždy manželky.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Muže loni v listopadu zadržela policie ve fakultní nemocnici v Plzni, kam přijel na kole vyzbrojen šesti noži za svou manželkou, která na ortopedii sloužila jako zdravotní sestra noční službu. Muž ji podezíral z nevěry s budoucím sanitářem, s nímž byla ve službě. Podle obžaloby ženě i jejímu údajnému milenci cestou do nemocnice opakovaně po telefonu vyhrožoval zabitím.

Soud muži dnes udělil tříletý trest odnětí svobody s pětiletou zkušební lhůtou a nařízeným dohledem. Státní zástupce, který podmíněný trest navrhoval, i obžalovaný se vzdali práva na odvolání, sdělila dnes ČTK mluvčí soudu Lucie Jíchová.

Muž podle obžaloby nejdříve loni 22. listopadu večer svou ženu kvůli její údajné nevěře s kolegou ze zaměstnání osočil a fyzicky napadl. Když o dva dny později zjistil, že s kolegou žena slouží noční službu, dal si doma do batohu pět kuchyňských nožů a za opasek si připevnil nůž, se kterým chodil do lesa, nechal bez dozoru šestiletého syna a na kole se vydal do sedm kilometrů vzdálené nemocnice. Po cestě opakovaně telefonoval manželce, vyhrožoval jí i jejímu domnělému milenci zabitím a popisoval způsoby, jak to udělá, stojí v obžalobě. V nemocnici ho zadržela přivolaná policejní hlídka. Dechová zkouška u něj ukázala 1,14 promile alkoholu.

Muž se ke skutku přiznal. Nikoho ale podle svých slov nechtěl zabít ani nikomu ublížit. Řekl, že chtěl jen vystrašit a ponížit manželku, aby se vyřešily jejich rodinné spory.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uzavřené restaurace jsou často terčem zlodějů. Hrozí jim přísný trest, je…

17.10.2020 10:50 V Plzeňském kraji se množí vykrádání restaurací, které jsou od středy kvůli nouzovému stavu…

Přes e-mail se šíří falešná výzva České pošty. Krade údaje k platebním…

16.10.2020 13:27 Internetem se šíří nový phishingový útok, který napodobuje e-mailovou výzvu České pošty k…

Recidivista podle policie ukradl desítky jízdních kol, škoda přesahuje půl…

13.10.2020 08:54 Více než 50 jízdních kol letos podle policie ukradl v Ostravě osmatřicetiletý recidivista, kterému…

Pět hospod v Brně nezavřelo v sobotu včas, zjistili policisté

11.10.2020 20:24 Desítky hospod, restaurací, barů a dalších podniků kontrolovali v sobotu večer brněnští policisté.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama