Muž na Vsetínsku vzal mačetu a vyhrožoval s ní rodičům, skončil ve vazbě

Osmadvacetiletý muž vyhrožoval podle policie v opilosti na Vsetínsku s mačetou v ruce svým rodičům ublížením na zdraví. Ve čtvrtek skončil ve vazbě. Kriminalisté agresora obvinili z nebezpečného vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

krimi
doporučujeme

Letos v červnu policisté muže vykázali na deset dnů z domu, kde bydlel se svými rodiči. "Důvodem vykázání bylo stupňující se násilí vůči rodičům, které opakovaně v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog napadal, vyhrožoval jim smrtí a vulgárně je urážel. Vsetínský soud po deseti dnech vydal předběžné opatření, kterým prodloužil zákaz vstupu muže do domu na dalších šest měsíců, během kterých muž několikrát vykázání porušil tím, že do domu podnapilý přišel nebo rodiče kontaktoval přes SMS zprávy, což v době vykázání také nesmí," uvedla mluvčí.

Naposledy podle ní muž porušil vykázání začátkem tohoto týdne. "Přišel večer v podnapilém stavu s mačetou v ruce do domu s tím, že si jde s rodiči vyřídit účty. Přivolaní policisté muže zpacifikovali a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V dechu měl téměř jedno a půl promile alkoholu a měl pozitivní test na marihuanu," uvedla Javorková.

Po vystřízlivění si podle ní policisté muže na záchytce vyzvedli a předali ho kriminalistům, kteří útočníka obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení za ně muži hrozí až tříleté vězení. Nyní je ve vazební věznici v Ostravě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie v případu otrávené Bečvy čeká na znalecký posudek

26.02.2021 16:42 Policie stále čeká na znalecký posudek týkající se zářijové otravy řeky Bečvy. Podle dřívějšího…

Pražští strážníci ve čtvrtek řešili 187 lidí bez respirátoru

26.02.2021 11:14 Hlídky Městské policie hlavního města (MPP) v Praze ve čtvrtek řešily 187 případů porušení vládního…

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama