Muž na Vsetínsku vzal mačetu a vyhrožoval s ní rodičům, skončil ve vazbě

Osmadvacetiletý muž vyhrožoval podle policie v opilosti na Vsetínsku s mačetou v ruce svým rodičům ublížením na zdraví. Ve čtvrtek skončil ve vazbě. Kriminalisté agresora obvinili z nebezpečného vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

krimi
doporučujeme

Letos v červnu policisté muže vykázali na deset dnů z domu, kde bydlel se svými rodiči. "Důvodem vykázání bylo stupňující se násilí vůči rodičům, které opakovaně v podnapilém stavu nebo pod vlivem drog napadal, vyhrožoval jim smrtí a vulgárně je urážel. Vsetínský soud po deseti dnech vydal předběžné opatření, kterým prodloužil zákaz vstupu muže do domu na dalších šest měsíců, během kterých muž několikrát vykázání porušil tím, že do domu podnapilý přišel nebo rodiče kontaktoval přes SMS zprávy, což v době vykázání také nesmí," uvedla mluvčí.

Naposledy podle ní muž porušil vykázání začátkem tohoto týdne. "Přišel večer v podnapilém stavu s mačetou v ruce do domu s tím, že si jde s rodiči vyřídit účty. Přivolaní policisté muže zpacifikovali a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V dechu měl téměř jedno a půl promile alkoholu a měl pozitivní test na marihuanu," uvedla Javorková.

Po vystřízlivění si podle ní policisté muže na záchytce vyzvedli a předali ho kriminalistům, kteří útočníka obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení za ně muži hrozí až tříleté vězení. Nyní je ve vazební věznici v Ostravě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Smrtelné ublížení na zdraví. Policie navrhla obžalovat mladíka kvůli…

21.09.2020 10:56 Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání…

Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu…

21.09.2020 10:08 Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského…

Policie: Účetní z hotelu u Lipna zpronevěřila čtyři miliony

21.09.2020 09:38 Policie obvinila ze zpronevěry účetní hotelového komplexu u lipenské přehrady na Českokrumlovsku.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama