Muž ukradl auto i s kojencem. V kauze figuruje další podezřelá osoba

Policie ve čtvrtek obvinila z krádeže čtyřiatřicetiletého muže, který minulý týden odcizil před školou v Praze 4 auto s kojencem. Muž se k činu přiznal. Vozidlo odcizil neplánovaně, protože bylo nastartované. Šestiměsíční holčičky na zadní sedačce si zprvu nevšiml. Objevil ji po odjezdu od školy a odvezl ji známé na parkoviště na Spořilově, kde si ho převzala a odnesla na policii.

policie
doporučujeme

Zloději hrozí v případě odsouzení až pětileté vězení, případnou trestnost jednání jeho známé budou kriminalisté prověřovat. Policie to dnes uvedla na webu.

Muž ukradl auto v pondělí 4. listopadu odpoledne před školou v Mikulově ulici. Auto tam zastavila jedenačtyřicetiletá žena, která si šla vyzvednout starší dceru ze školy. Během pěti minut, kdy byla pryč, zloděj nasedl do nastartovaného auta a odjel. Dítěte si všiml až později. Ujel zhruba pět kilometrů do Choratické ulice, kde dítě se sedačkou z auta vyndal a nechal na zemi na parkovišti.

Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka obviněný přiznal, že si dítěte všiml, až když odjel od školy, a nevěděl, co má dělat. "Proto zavolal své známé, kterou požádal o pomoc. Dítě jí odvezl na Spořilov na parkoviště, kde si ho převzala a odnesla ho na policejní oddělení. Nebyla to tedy náhodná nálezkyně, jak se žena zprvu prezentovala, ale známá pachatele," uvedl Daněk.

Holčička byla podle Daňka v pořádku. Auto nalezla policie v noci na středu 6. listopadu havarované na křižovatce ulic U plynárny a Nad Vinným potokem v Praze 4. Muže zachytila kamera. Ke zjištění jeho totožnosti výrazně přispěl člověk, který se kriminalistům ozval po zveřejnění případu v médiích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokus o vraždu autem v Brně. Muž si přísný trest odpyká, potvrdil soud

30.06.2020 12:13 Za úmyslné sražení muže osobním autem v okrajové části Brna si šestatřicetiletý Lukáš Flodr odpyká…

Policie vyšetřuje údajnou zpronevěru na radnici v Mělníku

29.06.2020 22:04 V budově městského úřadu v Mělníku spáchal vedoucí jednoho z odborů radnice sebevraždu poté, co…

Matka dle obžaloby týrala dvojčata, dávala jim i drogy. Jedno zemřelo

27.06.2020 14:17 Žena z Prahy dlouhodobě týrala svá dvojčata, přičemž jedno z dětí ve věku dvou let zemřelo…

Policie prošetřuje napadení nožem v metru, hledá poškozeného

25.06.2020 09:58 Pražská policie prošetřuje napadení nožem na nástupišti v metru. Útočníka kriminalisté zadrželi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy