Muž z Ostravska se vydával za člena IS a vyhrožoval bombou

Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Ostravska. Vydával se za příslušníka Islámského státu a opakovaně v neděli 19. dubna vyhrožoval odpálením náloží v několika obchodních domech. Požadoval milion amerických dolarů a konkrétní typ letadla. Policisté jej zadrželi během posledního telefonátu. Podle dechové zkoušky byl opilý.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve vězení může za vyhrožování teroristickým trestným činem strávit až 12 let. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

"Podle závěrů kriminalistů muž dne 19. dubna opakovaně telefonoval na tísňové linky 112 a 158. Při hovorech se vydával za příslušníka Islámského státu a vyhrožoval bombovým útokem vůči několika prodejnám jednoho obchodního řetězce v ostravské aglomeraci," uvedla mluvčí.

Už během anonymních hovorů se kriminalistům pdole ní podařilo určit možné místo výskytu podezřelého. Vyslaná hlídka na místě podezřelého zajistila. "Dechová zkouška u muže vykázala hodnotu kolem jednoho promile," uvedla Jiroušková. S ohledem na právní kvalifikaci si případ převzala Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Souběžně s pátráním po oznamovateli policisté prověřovali určené obchody. Na opatření se podílela stovka policistů. Do akce se zapojili speciálně vycvičení psi i policejní pyrotechnici. "Přijatá opatření se dotkla téměř dvacítky obchodů v rámci celého Moravskoslezské kraje. Několik stovek osob muselo být evakuováno a občané neměli možnost vstupu do příslušných obchodů, popřípadě do celých objektů, ve kterých se tyto prodejny nacházely," popsala mluvčí opatření. Dodala, že při prohlídkách policisté žádné výbušniny nenašli.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

31.05.2020 00:59 Aktualizováno Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Pátrání po čtyřměsíčním chlapci: Nasazen dron, na místě je poříční policie

30.05.2020 16:40 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od pátečního večera v…

Policejní vrtulník na Mělnicku pátrá po dítěti, ztratilo se i s kočárkem

29.05.2020 21:20 Policisté pátrají na Mělnicku po čtyřměsíčním chlapci, který se dnes své matce ztratil i s kočárkem…

Policie poblíž Prahy zadržela cizince, v Německu je podezřelý z násilného…

29.05.2020 14:26 Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy