Nemocnice varuje: Podvodníci v Brně vybírají peníze na boj s koronavirem

V Brně se objevili podvodníci, kteří obcházejí lidi s pokladničkou a tvrzením, že vybírají peníze na boj s koronavirem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Nahlásili to pacienti, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Podle ní nemocnice žádnou takovou spolupráci nemá a nic podobného by nechtěla. Policie zatím nic takového neprověřuje, uvedl její mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Nemocnice obyvatele varuje. "Nikdo by neměl dávat žádné peníze do kasiček podomním obchodníkům. O žádné takové spolupráci nevíme a rozhodně bychom ani nikdy nic podobného nechtěli," řekla Lipovská. Podle ní se nemocnici ozývají lidé, kteří chtějí finančně pomoci. "S těmi se domlouváme na dalších postupech, které máme pro tyto případy stanovené. Příkladem je darovací smlouva," uvedla Lipovská.

Zároveň upozornila na to, že je v nemocnici otevřený jediný vchod pro veřejnost, a to z Pekařské ulice do takzvané Hansenovy budovy. Imobilní pacienti a zdravotně a tělesně postižení (ZTP) mohou přijíždět autem vjezdem z Mendlova náměstí. "Veřejnost by měla do nemocnice chodit jen v nejakutnějších případech," řekla Lipovská. Nemocnice také zřídila v lékárně výdejní okno do Pekařské ulice.

V krajských nemocnicích v Břeclavi, Znojmě a Kyjově pracovníci začali měřit teplotu návštěvníkům při vstupu do areálu, řekl ČTK krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO). Pokud mají 38 stupňů, jdou na další vyšetření ve zvlášť vyčleněných prostorách. "Ve Znojmě a Břeclavi pomáhají medici z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, v Kyjově dobrovolní hasiči. Mediky v tomto týdnu nově využijí i nemocnice ve Vyškově a Ivančicích, fakultě za to velmi děkujeme," uvedl Vojta.

Podle něj začaly některé nemocnice dělit týmy na vybraných odděleních, aby se minimalizovalo riziko nákazy mezi personálem. Podle posledních údajů je v kraji 35 nakažených koronavirem, v České republice pak přes 464 případů.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se po Brně hnal rychlostí 188 km/h

03.04.2020 12:38 Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné.…

Patnáctiletá dívka v Brně ujížděla policii, vjela na zastávku

02.04.2020 14:00 Patnáctiletá dívka v nočním Brně ujížděla autem policii, vjela na zastávku, kde porazila dopravní…

Muž je podezřelý z výhrůžek členovi Ústředního krizového štábu

02.04.2020 13:27 Aktualizováno Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich posílal jednomu z členů Ústředního krizového štábu e…

Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

01.04.2020 12:21 Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy