Pokus o vraždu autem v Brně. Muž si přísný trest odpyká, potvrdil soud

Za úmyslné sražení muže osobním autem v okrajové části Brna si šestatřicetiletý Lukáš Flodr odpyká ve vězení 12,5 roku, potvrdil dnes olomoucký vrchní soud. Odsouzen byl za pokus o vraždu. Třicetiletého vojáka srazil bezdůvodně, muž utrpěl těžké poranění mozku, zachránila jej pouze vysoce odborná péče. Flodr se hájil tím, že muže zabít nechtěl, jeho odvolání však soud zamítl. Kromě trestu vězení mu potvrdil i desetiletý zákaz řízení.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Muži hrozilo deset až 18 let. "Trest je uložen při spodní hranici trestní sazby, nejde o trest nepřiměřeně přísný," uvedl předseda senátu Jiří Zouhar. Poukázal i na to, že činu se muž dopustil v době podmíněného propuštění za předchozí trestný čin loupeže. "Svým nelogickým jednáním zkazil život sobě i poškozenému a jeho rodině. Vůbec nebylo potřeba řešit situaci tímto způsobem," doplnil soudce.

Flodr dnes svého činu u soudu litoval. "Nechtěl jsem nikomu ublížit a už rozhodně ne zavraždit. Je mi to líto," uvedl Flodr. Podle jeho obhájce se jeho tvrzení o snaze muže zastrašit nepodařilo vyvrátit, a žádal proto změnu právní kvalifikace. "Klasifikace pokusu vraždy je mimořádně přísná a nemá opodstatnění. Trest je také nepřiměřeně přísný. Obžalovaný skutek spáchal ve stavu silného psychického rozrušení, projevil lítost i snahu o nápravu," uvedl obhájce.

Podle žalobce je však naopak pokus vraždy zcela namístě, stejně jako výměra trestu. "Jednání, kterého se dopustil, je z lidského hlediska nepochopitelné. Zkazil život náhodnému kolemjdoucímu, mladému člověku, který bude za toto jednání pykat celý život," řekl ČTK státní zástupce Jaroslav Kouřil. S jeho názorem se shodli i soudci.

Incident se odehrál loni na přelomu dubna a května v Chrlicích. Flodr po hádce s přítelkyní sedl do auta, projížděl ulicí a po cestě zachytil zrcátkem od auta poškozeného. Ten na něj začal gestikulovat, Flodr se s vozidlem otočil a muže v protisměru srazil. Podle svědků do něj narazil v plné rychlosti. Sraženému mladému muži se první pomoc snažili poskytnout svědci i lidé z projíždějícího vozidla. Podle znalců utrpěl mnohačetná zranění včetně prasklé lebky, do nemocnice byl převezen v kritickém stavu. Flodr z místa činu poté ujel, policisté jej našli podle kamerových záznamů až zhruba dva měsíce po nehodě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič BMW, který střílel na další auta, nebude stíhán. Byl nepříčetný

15.07.2020 11:51 Státní zástupce zastavil stíhání pětatřicetiletého muže z Prahy kvůli lednové střelbě na osobní…

Policie obvinila řidičku za nehodu, při níž zemřel policista

10.07.2020 16:48 Řidičku, která v neděli v Praze narazila do policejního vozu a smrtelně zranila policistu, dnes…

Policie řeší vraždu ženy v ostravském lese, má podezřelého

10.07.2020 15:59 Aktualizováno Kriminalisté obvinili z vraždy třiašedesátiletého muže z Ostravy. Podle nich ve čtvrtek odpoledne v…

Muž šířil lži o teroristech a podílel se na zastrašování Babiše. Hrozí mu…

10.07.2020 11:51 Muž čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy spočívající v tom, že v Česku zaútočí teroristé.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama