Policie: Kapesní zloději okradli v Ostravě desítky lidí, vymysleli mazaný trik

Dva kapesní zloději podle policie okradli v Ostravě dvě desítky lidí. Jeden z nich své oběti bezdůvodně objímal a při té příležitosti je okrádal. Druhý kradl převážně v tramvajích. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.

policie
doporučujeme

Muži své oběti podle policie okrádali od ledna do března nezávisle na sobě. Oba ale mají podobnou minulost. Ve vězení už byli několikrát, naposledy jej opustili loni v prosinci. Oba jsou ve vazbě, ve vězení mohou strávit tři až pět let.

Čtyřicetiletý muž si podle Michalíkové vybíral své oběti převážně podle věku, nejstaršímu okradenému muži bylo 80 let. Ve většině případů je oslovil a zeptal se na ulici, kterou hledá, nebo je třeba jen bezdůvodně objal.

"Následně využil jejich nesoustředěnosti a záhy jim měl odcizit peněženku z kapsy. Poškození tak přišli nejenom o své peníze, ale také o osobní doklady a platební karty. Celkově se kriminalistům doznal k šesti okradeným lidem," uvedla Michalíková.

O osm let starší recidivista z Ostravy si vybíral své oběti v tramvajích. Ve všech případech muž využil nepozornosti poškozených a v nestřeženém okamžiku jim z kapsy, kabelky či batohu odcizil například mobilní telefon, peněženku s osobními doklady, platební kartou či finanční hotovostí. Přiznal se k deseti krádežím, dodala mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na podvod. V Česku se šíří další phishingová zpráva, nabízí kupony

27.10.2020 10:21 Komunikačními aplikacemi WhatsApp a Messenger se mezi českými uživateli šíří podvodná phishingová…

Prymula má ochranku. Na ministerstvo zdravotnictví přišel dopis s neznámou…

26.10.2020 13:24 Aktualizováno Na ministerstvo zdravotnictví dnes ráno přišel dopis obsahující neznámou látku. Na twitteru to…

Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi trest za nehodu v Praze

26.10.2020 08:37 Nejvyšší soud odmítl dovolání uprchlého Rusa Olega Gubina, jenž si má odpykat devět let ve vězení…

Recidivista se vloupal do 17 kadeřnictví a salonů krásy, škoda 400 tisíc

23.10.2020 08:52 Policisté obvinili jednapadesátiletého recidivistu z Ostravy ze 17 vloupání, převážně do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama