Policie: Muž na jihu Moravy kradl, co se dalo. Škoda téměř 1,8 milionu

Pětadvacetiletý muž podle brněnských policistů kradl, co se dalo, včetně čtyř desítek jízdních kol. Škoda je bezmála 1,8 milionu korun. Policisté muže obvinili mimo jiné z krádeže, hrozí mu až osm let vězení, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Petra Hrůzová.

policie
doporučujeme

Mladík podle policistů trestné činy páchal od září loňského roku do letošního června, jeho jméno figuruje v 67 případech. Z toho v naprosté většině v Jihomoravském kraji, pár případů je podle mluvčí i z Prostějovska. "Z toho, co odcizil, by si mohl pořídit prodejnu jízdních kol nebo malou stavební firmu. Sám nebo se komplicem se vloupával do stavebních budek, rodinných domů, nebytových prostor i novostaveb," uvedla mluvčí.

Muž podle kriminalistů odcizil sám nebo spolu s komplicem 42 jízdních kol, desítky kusů nářadí všeho druhu jako pily, brusky, elektrická kladiva, stavební lasery, elektrocentrály a další. Kradl ale také vybavení novostaveb, například vodovodní baterie, vysavač nebo televizor.

Mladý muž navíc řídil auto, ačkoli má zákaz řízení motorových vozidel, za volant podle policistů usedl pod vlivem návykových látek. Policisté jej obvinili z krádeže, poškozování cizí věci, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a z řízení pod vlivem. Vzhledem k tomu, že trestné činy páchal i v době nouzového stavu, hrozí mu až osm let ve vězení. Zadržený je podle mluvčí i komplic muže, policie ještě zjišťuje, v jakých všech případech dotyčný figuruje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se přiznal k loupežným přepadením, sháněl peníze na heroin

18.01.2021 12:28 Jiří Horváth se dnes u soudu přiznal ke čtyřem loupežným přepadením a osmi krádežím, které spáchal…

Policie zadržela cizinku, která v Karlových Varech uškrtila dítě pupeční…

18.01.2021 09:19 Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech,…

Muž na Sokolovsku zabil partnerku a jejího milence. Tamní kriminálka řeší…

17.01.2021 18:07 Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku.…

V Hradci Králové byla znásilněna mentálně postižená žena, policie hledá…

15.01.2021 10:13 Královéhradecká policie hledá svědka v případu znásilnění mentálně postižené ženy v Hradci Králové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama