Policie: Muži se krutě pomstili za krádež marihuany. Zmrzačili a upálili psy

Dva muži nechali v neobývaném drážním domku v Bílovicích nad Svitavou nad Brněnsku podle policie uhořet čtyři psy, které už předtím zranili. Policie je obvinila z týrání zvířat. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek. V případě uznání viny u soudu dvojici hrozí až pětileté vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ začala policie vyšetřovat na začátku září v souvislosti s požárem domku. Po uhašení požáru totiž byli v příbytku nalezeni čtyři mrtví psi. "Podezření, že zvířata nemusela zemřít jen v důsledku požáru, obratem oznámila policistům jejich sedmadvacetiletá majitelka," uvedl mluvčí.

Hned v první fázi vyšetřování padlo podle Maláška podezření na sedmadvacetiletého a devětadvacetiletého muže, kteří měli podle policie spor s majitelkou psů. Údajně jim odcizila dvě rostliny marihuany. Muži se tedy podle policie rozhodli, že si pro rostliny pěstované poblíž domku přijdou a navíc se pomstí na zvířatech zavřených a uvázaných v domku, majitelka je tam občas tak nechávala.

"Nakoupili benzin, který jim následně posloužil k zapálení majitelkou psů občas užívaného domku. Právě požár měl zakrýt stopy jejich počínání. To se jim ale ne zcela podařilo," uvedl mluvčí.

Na ohořelých tělech psů byly podle policie patrné stopy násilí. To potvrdilo i specializované pracoviště. Podle veterinářů měla zvířata devastační poranění, která ale nemusela vést k okamžité smrti. Zranění psi následně uhořeli.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Řidič se po Brně hnal rychlostí 188 km/h

03.04.2020 12:38 Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné.…

Patnáctiletá dívka v Brně ujížděla policii, vjela na zastávku

02.04.2020 14:00 Patnáctiletá dívka v nočním Brně ujížděla autem policii, vjela na zastávku, kde porazila dopravní…

Muž je podezřelý z výhrůžek členovi Ústředního krizového štábu

02.04.2020 13:27 Aktualizováno Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich posílal jednomu z členů Ústředního krizového štábu e…

Související:

Právě se děje

Další zprávy