Policie rozluštila případ podivných úmrtí v Olomouci

Třicetiletá žena, kterou nalezli mrtvou policisté v úterý v olomouckém bytě, byla podle kriminalistů zavražděna. Její smrt má na svědomí o tři roky starší muž, který vzápětí spáchal sebevraždu, uvedla policie. Kriminalisté vyloučili, že by se na případu podílel někdo třetí.

Přidejte svůj názor

krimi
doporučujeme

Úmrtí obou lidí nadále vyšetřují, případ však bude s největší pravděpodobností odložen, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

"Z dosavadního šetření vyplynulo, že žena zemřela násilnou smrtí a muž následně spáchal sebevraždu. Ze zajištěných stop a ohledání místa činu jednoznačně vyplývá, že se na tragické události nepodílela třetí osoba. Kriminalisté na případu dále pracují. Je pravděpodobné, že po důkladném prošetření všech náležitostí bude případ odložen," uvedla policejní mluvčí. Případ bude podle policie odložen kvůli nepřípustnosti trestního stíhání, které nelze vést proti tomu, kdo zemřel nebo byl prohlášen za mrtvého.

Oba mrtvé našli policisté v úterý v jednom z bytů v Partyzánské ulici. Nařídili soudní pitvu, která jim pomohla objasnit okolnosti případu.

V Olomouckém kraji vyšetřovali kriminalisté naposledy vraždu v srpnu, obětí bylo tříleté dítě z Přerova. Jeho smrt má na svědomí podle nich jeho matka, která skončila ve vazbě. V červenci obvinili kriminalisté z pokusu o vraždu třiadvacetiletého muže, který je podezřelý z toho, že nožem pobodal a vážně zranil v Lipníku nad Bečvou devětatřicetiletého muže. Podobný případ řešili policisté v polovině června, kdy zaútočil sekerou na svou matku třiačtyřicetiletý muž ze Šumperska. Ženě se podařilo před násilníkem utéct k sousedům, i tak byla při incidentu zraněna.

Letos v květnu policisté vyšetřovali vraždu šestadvacetiletého muže na farním úřadu v Chudobíně na Olomoucku. Z jeho vraždy obvinili dvaadvacetiletého muže, policisté ho dopadli záhy po činu.

Loni se těchto nejzávažnějších případů trestné činnosti v kraji stalo 11, o tři více než předloni. Všechny byly objasněny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rus vykradl klenotnictví v Praze. Vězení, úhrada škody a vyhoštění,…

18.11.2019 10:45 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Dailonise Volkovse, jenž si má odpykat devět let vězení za…

V Jihlavě našli mrtvého muže, policie případ vyšetřuje

17.11.2019 14:42 Kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí jednapadesátiletého muže, který byl nalezený v sobotu…

Policie hledá agresora. V Praze udeřil pěstí 10letého chlapce

16.11.2019 13:07 Policie hledá neznámého muže, který na ulici v pražském Karlíně bezdůvodně udeřil pěstí…

Muž ukradl auto i s kojencem. V kauze figuruje další podezřelá osoba

15.11.2019 10:08 Policie ve čtvrtek obvinila z krádeže čtyřiatřicetiletého muže, který minulý týden odcizil před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama