Policie se musí znovu zabývat kauzou Kramného. Problémem jsou posudky

Policisté se budou podle všeho opět muset zabývat kauzou Petra Kramného, který byl za dvojnásobnou vraždu odsouzen k 28 letům vězení. Rozhodlo o tom Krajské státní zastupitelství v Ostravě. Informoval o tom europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případem dlouhodobě zabývá.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

Petr Kramný u soudu (15. 9. 2015)
doporučujeme

Podle dnešní tiskové zprávy na webu europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) vydalo Krajské státní zastupitelství v Ostravě vydalo rozhodnutí o obnovení řízení v případu Petra Kramného. Stát se tak mělo na základě nových skutečností, předně prokázání faktu, že znalecký ústav, který zpracoval posudky o vraždě elektrickým proudem, nikdy nebyl oficiálně registrovaný a v současné době už neexistuje.

Petr Kramný byl odsouzen na 28 let odnětí svobody za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu však od začátku popírá. Soud ho odsoudil na základě nepřímých důkazů. Naděje svitla i pro lékařské znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše, kteří dostali za své posudky 2 roky podmínku a 5 let zákaz činnosti.

Krajské státní zastupitelství v Ostravě svým přípisem dnes advokátce Petra Kramného Janě Rejžkové sdělilo, že uložilo podřízenému Okresnímu státnímu zastupitelství v Ostravě „zabezpečit pokračování v původně konaném, nyní pravomocně odloženém prověřování věci, a to s cílem doplnit stávající důkazy o další, v úvahu ještě přicházející indicie“.

„Revizní znalecký posudek v kauze Petra Kramného vypracovalo Oddělení soudního lékařství Nemocnice České Budějovice, které nikdy nebylo jmenováno ministerstvem zdravotnictví a tento znalecký ústav nikdy nebyl zapsán v Ústředním věstníku ČR, což jsou dvě zcela základní podmínky, aby nějaká instituce vůbec posudek mohla udělat,“ konstatuje europoslanec Zdechovský, který se v kauze dlouhodobě angažuje a inicioval i prověření ústavu.

„Znalecký posudek v trestní věci Petra Kramného byl teprve třetím znaleckým posudkem, který tento vlastně oficiálně neexistující znalecký ústav vypracoval. Zároveň také prvním, kde byla horní trestní sazba větší jak 5 let. Posudek ani neobsahoval znaleckou doložku a byl oražen znaleckou pečetí zcela jiného znaleckého ústavu. To na celý případ vrhá úplně nový pohled,“ říká Zdechovský.

Lidovecký europoslanec si je podle svých slov jistý, že Kramného kauzu půjde zařadit mezi nejspornější případy v polistopadové historii. „Samozřejmě netvrdím, že je Kramný zcela nevinný, je ale jisté, že Monika a Klára Kramných zřejmě nezemřeli tak, jak je uvedeno v rozsudku soudu,“ dodává Zdechovský s tím, že pravou příčinu smrti už teď pravděpodobně nebude možné zjistit.

Loading...
Vstupte do diskuze (53)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž a jeho partnerka znásilnili ženu v Praze. Musí jí zaplatit půl milionu

26.05.2020 13:48 Polák Robert Hanasz musí spolu s partnerkou Małgorzatou Rakovou zaplatit půl milionu korun Řekyni,…

Terčem zlodějů se stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek

25.05.2020 16:33 Terčem zlodějů se v poslední době stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek. Vinou nemoci velké…

Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti

22.05.2020 11:05 Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V sítí, kvůli šíření dětské pornografie.…

Muž je obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu, útočil autem

21.05.2020 13:44 Autem srazil úmyslně svou bývalou přítelkyni a dalšího muže pětadvacetiletý muž ze Sokolova.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy