Vražda na Karvinsku: Pohřešovaná žena byla nalezena zabitá, její známý obviněn

Z vraždy dvaačtyřicetileté ženy z Karvinska, jejíž tělo našli ve středu, obvinili policisté osmatřicetiletého muže z Ostravy. Se zavražděnou se znal. Hrozí mu až 18 let vězení. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

policie
doporučujeme

Po ženě policie pátrala tři týdny, její zmizení nahlásil 3. července její příbuzný. "Kriminalisté postupně sestavovali jednotlivé střípky mozaiky celého případu," uvedla Štětínská. Případ podle ní od počátku nebyl jednoduchý.

"Samozřejmě, že ne všechny zjištěné informace byly podstatné, samy o sobě se mohly jevit jako bez hodnoty. Avšak v kompletaci s dalšími zjištěnými informacemi se kriminalisté stále intenzivněji zabývali jednou z prověřovaných verzí, a to, že pohřešovaná žena se stala obětí násilného trestného činu," uvedla mluvčí.

Do rozsáhlých pátracích akcí po ženě se zapojily desítky policistů včetně potápěčů, psovodů, letecké služby, speciální pořádkové jednotky a zásahové jednotky. Se žádostí o informace oslovila policie prostřednictvím médií i veřejnost. "Byla propátrávána opravdu rozlehlá území. Kriminalisté se rovněž nakontaktovali na desítky osob a zjišťovali od nich informace," uvedla Štětínská.

Na základě podrobné analýzy získaných informací a důkazů zadržela podezřelého v úterý zásahová jednotka. Ve středu policie našla ženino tělo a tentýž den večer kriminalisté začali muže trestně stíhat pro vraždu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie v případu otrávené Bečvy čeká na znalecký posudek

26.02.2021 16:42 Policie stále čeká na znalecký posudek týkající se zářijové otravy řeky Bečvy. Podle dřívějšího…

Pražští strážníci ve čtvrtek řešili 187 lidí bez respirátoru

26.02.2021 11:14 Hlídky Městské policie hlavního města (MPP) v Praze ve čtvrtek řešily 187 případů porušení vládního…

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama