Pražská policie zadržela gang. Vyrobil a prodal pervitin za 4,5 milionu

Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří podle nich vyrobili a prodali 4,5 kilogramu pervitinu zhruba za 4,5 milionu korun. Čtyři obvinění jsou stíháni vazebně, uvedl v tiskové zprávě policejní mluvčí Jan Daněk. Někteří obvinění už byli za stejnou trestnou činnost v minulosti odsouzeni, nyní jim hrozí dva až deset let vězení.

Drogy: krystalická látka
doporučujeme

"Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z druhého oddělení, kteří se specializují na objasňování drogových trestných činů, v minulých dnech ukončili několikaměsíční práci na případu výrobců a prodejců pervitinu," uvedl Daněk.

Obvinění podle policistů vyráběli pervitin, známý v odborných kruzích spíše pod označením metamfetamin, v čistotě asi 75 procent, prodávali ho zejména v Praze a ve středních Čechách.

Daněk dodal, že v rámci případu provedli kriminalisté šest domovních prohlídek, při kterých objevili dvě varny. Zajistili také 210 gramů pervitinu, 630 gramů efedrinu, ze kterého lze vyrobit 500 gramů pervitinu), 100 gramů sušiny konopí a 40.000 korun v hotovosti.

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) tento týden uvedlo, že pervitin zabavený v Evropě pochází hlavně z výroben v Česku a v příhraničních oblastech sousedních zemí.

Národní protidrogová centrála se proti zprávě centra ohradila, Česko sice podle ní dlouhodobě vykazuje nejvyšší počet odhalených varen v Evropě, ve více než 90 procentech případů se ale jedná o malé domácí laboratoře, které mají maximální výrobní kapacitu v řádu maximálně desítek gramů na jeden výrobní cyklus a jejich produkce je určena pouze pro domácí trh.

Témata: Drogy | krimi | Praha | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula má ochranku. Na ministerstvo zdravotnictví přišel dopis s neznámou…

26.10.2020 13:24 Aktualizováno Na ministerstvo zdravotnictví dnes ráno přišel dopis obsahující neznámou látku. Na twitteru to…

Nejvyšší soud potvrdil uprchlému Rusovi trest za nehodu v Praze

26.10.2020 08:37 Nejvyšší soud odmítl dovolání uprchlého Rusa Olega Gubina, jenž si má odpykat devět let ve vězení…

Recidivista se vloupal do 17 kadeřnictví a salonů krásy, škoda 400 tisíc

23.10.2020 08:52 Policisté obvinili jednapadesátiletého recidivistu z Ostravy ze 17 vloupání, převážně do…

Policie pátrá po muži, který surově napadl řidiče autobusu

21.10.2020 09:24 Policie pátrá po neznámém mladíkovi, který v polovině září napadl řidiče linkového autobusu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama