Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a jedna žena stojí také za přepadením tří čerpacích stanic, uvádějí kriminalisté. Všichni tři podezřelí pocházejí z Ústí nad Labem a všechny už policie obvinila. Informovala o tom dnes krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policie zajistila i jednu z masek, kterou při činech trojice používala.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Obvinění už dříve podle kriminalistů přepadli čerpací stanici v Bílině, v Praze a na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu. Posledním skutkem by měla být pondělní loupež na poště. Na zadržení dvou podezřelých se podíleli také policisté zásahové jednotky.

Vyšetřovatel sdělil obvinění ze spáchání zločinu loupeže dvěma mužům ve věku 30 a 31 let a osmadvacetileté ženě. Na třicetiletého muže, který byl podle kriminalistů hlavním aktérem, je zároveň podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby.

Trojice se podle policie loupeží dopustila od 1. do 14. října. "Hlavní aktér měl ve všech případech vstoupit do prostor objektů se zbraní v ruce a s maskou na obličeji a po obsluze měl pod pohrůžkou násilí požadovat vydání finanční hotovosti. Poté měl odjet vozem spolu se svým komplicem či komplici," uvedla mluvčí.

Obvinění skutky způsobili podle policie škodu mírně přesahující 80.000 korun. Část hotovosti policisté zajistili. Podařilo se jim zajistit také masku, kterou zřejmě třicetiletý muž po posledním přepadení vyhodil nedaleko místa loupeže. Obvinění podle svého vyjádření peníze použili pro vlastní potřebu. K činům se doznali. Vyšetřování pokračuje.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž na Broumovsku zavraždil přítelkyni, pak se sám udal policii

18.11.2019 16:18 Policie dnes obvinila z vraždy jedenapadesátiletého muže, který je podezřelý, že v neděli před…

Drsná potyčka v Praze: Trojice posprejovala metro a napadla obsluhu

18.11.2019 15:29 Trojice lidí v Praze posprejovala vagon metra a napadla i obsluhu metra. Pracovníkům dopravního…

Únos dívky (5) z Uhříněvsi: Mezi podezřelými je i její matka, hrozí přísný…

18.11.2019 13:29 Kriminalisté navrhnou obžalovat ženu a dva muže za to, že v dubnu unesli pětiletou dívku z pražské…

Dvojnásobná vražda na ubytovně? Nebezpečný pachatel na útěku, policie…

18.11.2019 13:19 Kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dvou mužů, kteří byli nalezeni v neděli večer na ubytovně v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama