Recidivista podle policie napáchal 30 trestných činů. Odcizil, co se dalo

Z 30 trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý především z krádeží a poškozování cizích věcí. Škoda přesahuje 400.000 korun, z toho více než čtvrt milionu korun připadá na ukradené věci. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Alice Musilová. Muž je ve vazbě, hrozí mu až osmileté vězení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Policie ho podezřívá například z toho, že se koncem loňského a počátkem letošního roku vloupal do několika aut ve Vyškově a okolí. Z nich kradl menší hotovost nebo osobní věci, které v nich majitelé zanechali. Po zavírací době "navštívil" podle policie i několik provozoven ve Vyškově a okolních obcích, například v Ivanovicích na Hané nebo v Pustiměři. Tam bral nejen peníze, ale i elektroniku či cigarety.

"Ve dvou případech si troufl i na rodinné domy. V Rousínově mu šlo především o peníze, ve Vyškově si vyhlédl rozestavěný dům, kde ukradl hlavně nářadí," uvedla mluvčí.

Obviněná z krádeže ve formě účastenství je i jeho mladší známá, která jej k několika krádežím podle policie dopravila vozem. Šestadvacetiletá žena navíc řídila vůz v době, kdy měla zákaz řízení, kromě krádeže byla tedy obviněna i z maření výkonu úředního rozhodnutí.

V průběhu vyšetřování policie rozšířila trestní stíhání muže o další skutky, šlo především vloupání do aut. Muž kradl i v době nouzového stavu. V dubnu a květnu se podle policie vloupal do vozů ve Vyškově a v Ivanovicích na Hané. Na svědomí má podle policie i ukradené mobily, které nechaly počátkem června dvě ženy v otevřeném automobilu na čerpací stanici v Rousínově. Podle policie však kradl například i na Blanensku či v Brně.

Většinu odcizených věcí již prodal. "Část jako například některá elektronika či odcizený vůz se navrátila majitelům," uvedla mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V suterénu pražského domu se našlo tělo muže. Byl zavražděn, prokázala…

19.09.2020 16:53 Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů v…

Opilá těhotná žena napadla a zranila lékařku, hrozí jí tři roky vězení

15.09.2020 14:26 Opilá pětadvacetiletá těhotná žena napadla dnes časně ráno v Přerově lékařku přivolané záchranné…

Praha chce od obžalovaných za zřícení trojské lávky 8,2 milionu

15.09.2020 12:06 Soud dnes začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na…

Policie zabavila obchodníkům statisíce nekolkovaných cigaret

15.09.2020 10:18 Karvinští policisté obvinili v těchto dnech čtyři lidi, kteří podle nich obchodovali s nelegálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama