Řidič se po Brně hnal rychlostí 188 km/h

Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné. Například jeden z řidičů jel v Ostravské ulici 188 kilometrů za hodinu, povolených je v místě 80. Další řidiči výrazně překročili rychlostní limit v Kníničské ulici. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Petr Vala.

policie
doporučujeme

Na policejním webu Vala uvedl, že vydané doporučení policistům, aby omezili kontakt s veřejností, si někteří motoristé vysvětlili po svém.

"Stále častěji se tak můžeme na prázdných moravských silnicích setkat s nejedním závodníkem. A právě těmto bláhovým šoférům musíme připomenout, že dopravní policisté na svou práci určitě nerezignovali," uvedl mluvčí v narážce na to, že přísná omezení pohybu osob kvůli epidemii koronaviru snížila i počet řidičů na silnicích.

Stále tak probíhá měření rychlosti, například v Ostravské. Jde o čtyřproudou výpadovku z Brna směrem na Líšeň, Vinohrady či D1 směr Vyškov. Rychlostní limit je 80 km/h, strážci zákona přitom jednomu z řidičů naměřili podle mluvčího 188 km/h. "Za těžkou nohu na plynu tak musí počítat až s desetitisícovou pokutou a zákazem řízení až jeden rok," uvedl Vala. Další z řidičů jel stejnou ulicí rychlostí 133 km/h, jiný 152 km/h.

Vysokou rychlostí jezdí někteří řidiči i tam, kde je limit 50 km/h. Například v Kníničské ulici policie naměřila řidiči 95 km/h, jinému dokonce 108 km/hod. I tito musejí počítat s citelnými sankcemi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se přiznal k loupežným přepadením, sháněl peníze na heroin

18.01.2021 12:28 Jiří Horváth se dnes u soudu přiznal ke čtyřem loupežným přepadením a osmi krádežím, které spáchal…

Policie zadržela cizinku, která v Karlových Varech uškrtila dítě pupeční…

18.01.2021 09:19 Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech,…

Muž na Sokolovsku zabil partnerku a jejího milence. Tamní kriminálka řeší…

17.01.2021 18:07 Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku.…

V Hradci Králové byla znásilněna mentálně postižená žena, policie hledá…

15.01.2021 10:13 Královéhradecká policie hledá svědka v případu znásilnění mentálně postižené ženy v Hradci Králové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama