Soud nařídil ženě podezřelé z ubodání syna ústavní léčení

Žena podezřelá z loňského smrtelného napadení svého devítiletého syna na pražském Břevnově bude muset zůstat v psychiatrické léčebně. Ústavní léčení jí ve středu uložil pražský městský soud. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté případ ubodaného chlapce na počátku března odložili, prověřovaná žena byla podle nich nepříčetná a nebyla za trestný čin trestně odpovědná. Podle soudu by ale měli přezkoumat, zda se žena neprovinila, když přestala brát léky na zklidnění svého psychického stavu.

"Soud uložil psychiatrické a protitoxikomanické ochranné léčení v ústavní formě," uvedla Puci. Podle trestního zákoníku k tomu soud přistoupí v případě, že není pachatel trestného činu pro nepříčetnost trestně odpovědný a jeho pobyt na svobodě je nebezpečný.

Předsedkyně senátu Monika Křikavová podle mluvčí při rozhodování uvedla, že by policisté měli ještě jednou prověřit, jestli žena není vinna tím, že svévolně přestala užívat léky. Kvůli vysazení předepsané medikace totiž musela být již dříve více než desetkrát hospitalizována. "Musela tedy vědět a být srozuměna s tím, že opět dojde k manifestaci jejího onemocnění," sdělila Puci. Žena navíc podle soudu z nepřijatelných důvodů odmítla užívat přípravky s prodlouženým účinkem, které by zajistili, že nebude nebezpečná okolí.

"Předsedkyně senátu důrazně vyjádřila znepokojení nad opětovným selháním systému. Osoba, která prokazatelně opakovaně nerespektovala doporučení lékařů, znovu vysadila léky, měla v zásadě bez dozoru a kontroly ve své moci nezletilé dítě, které za to zaplatilo svým životem," uvedla mluvčí.

Událost se odehrála loni koncem srpna. Ve Šlikově ulici byl ubodán devítiletý chlapec. Když na místo dorazila záchranná služba, život dítěte se už nepodařilo zachránit. Policie na místě zadržela jeho sedmatřicetiletou matku, která se pokusila o sebevraždu. Ženu převezli záchranáři s vážnými zraněními do nemocnice.

Matka dítěte je od loňského září v psychiatrické léčebně v Bohnicích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražská policie zadržela gang. Vyrobil a prodal pervitin za 4,5 milionu

25.09.2020 09:51 Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří podle nich vyrobili a prodali 4,5 kilogramu…

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Smrtelné ublížení na zdraví. Policie navrhla obžalovat mladíka kvůli…

21.09.2020 10:56 Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání…

Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu…

21.09.2020 10:08 Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama