Střelba a úprk ve fordu: Tři muži obviněni z krádeže vloupáním, jsou ve vazbě

Okresní soud v Třebíči poslal dnes do vazby tři lidi podezřelé ze čtvrtečního vloupání do garáže u hájenky na Třebíčsku. Muže ve věku 19, 27 a 29 vyšetřovatel obvinil z krádeže vloupáním. Policie o tom informovala na svém twitterovém účtu. Trojice, kterou při krádeži přistihl majitel domu, se snažila ujet. Při útěku stříleli, nikdo nebyl zraněn.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata. Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí," uvedla mluvčí policie z Vysočiny Dana Čírtková.

Jakmile je majitel přistihl, nasedli do připraveného auta a snažili se ujet. Majitel jel za nimi. Pachatelé při útěku stříleli z blíže nezjištěné zbraně.

"Do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže," řekla Čírtková. Zda střílel i majitel kradených věcí či zda byla použitá zbraň držena legálně, mluvčí nekomentovala.

Při hledání vozu se policie obrátila se žádostí o informace na veřejnost. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla už dřív Čírtková. Vůz bez registračních značek našla policie na Žďársku. V domě nedaleko odtud pak zadržela dva lidi.

"V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se dalším šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži, a všechny se podařilo zadržet," uvedla mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokus o vraždu: 17letí cizinci útočili nožem na dvou místech v Praze

21.01.2020 13:20 Loňské napadení jednoho muže na pražských Vinohradech, ze kterého jsou podezřelí dva sedmnáctiletí…

Pozor. Na internetu řádí falešní vojáci, z žen se snaží vylákat peníze

20.01.2020 14:39 Člověk vydávající se za amerického vojáka chtěl po ženě z Blanenska po jejich seznámení na…

Na pražském Chodově pobodali útočníci dva mladíky

19.01.2020 12:32 Aktualizováno Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v…

První letošní vražda v Praze, policie podezřelou zadržela

17.01.2020 18:08 Policie vyšetřuje vraždu muže na pražském Proseku, stala se o půlnoci ze středy na čtvrtek v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama