V Ostravě řádil padělatel bankovek, na policii se nakonec udal sám

Policie obvinila čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy z padělání bankovek. Od léta vyrobil falzifikáty v celkové hodnotě okolo 30.000 korun. Část padělků se mu podařilo udat například v trafikách. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Obviněnému, který se policii přiznal, hrozí v případě odsouzení osmiletý pobyt ve vězení.

CZK
doporučujeme

Informace o člověku, co zkouší platit hlavně v Ostravě padělanými bankovkami, kriminalisté sbírali od prázdnin. Postupně se dostali na stopu čtyřiadvacetiletého muže z Ostravy.

"Policisté byli připraveni podezřelého zadržet, muž je však předešel. Sám přišel na obvodní oddělení a k trestné činnosti se doznal. Navíc předložil hrst padělků," uvedla mluvčí.

Kriminalisté pak zjistili, že v průběhu prázdninových měsíců vyrobil pomocí běžně dostupné techniky bankovky v nominální hodnotě 5000, 200 a 100 korun, a to v souhrnu za 30.000 korun. Bankovky nejvyšší hodnoty se mu nepodařilo využít při nakupování, a tak je zničil. U dvoustovek a stokorun byl úspěšnější, podařilo se mu zaplatit za zboží v trafice. Ke všemu se muž přiznal s tím, že chtěl vědět, zda to dokáže.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila řidičku za nehodu, při níž zemřel policista

10.07.2020 16:48 Řidičku, která v neděli v Praze narazila do policejního vozu a smrtelně zranila policistu, dnes…

Policie řeší vraždu ženy v ostravském lese, má podezřelého

10.07.2020 15:59 Aktualizováno Kriminalisté obvinili z vraždy třiašedesátiletého muže z Ostravy. Podle nich ve čtvrtek odpoledne v…

Muž šířil lži o teroristech a podílel se na zastrašování Babiše. Hrozí mu…

10.07.2020 11:51 Muž čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy spočívající v tom, že v Česku zaútočí teroristé.…

Policie: Tři útočníci kopali na Zlínsku muže do hlavy, hrozí jim 10 let…

10.07.2020 08:54 Policisté navrhli státnímu zástupci obžalovat tři útočníky, které viní, že v Otrokovicích na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy