Vražda v pečovatelském domě. Brněnská policie vyšetřuje smrt seniora

Jihomoravská policie vyšetřuje sobotní vraždu seniora v domě s pečovatelskou službou v Brně. Šetří také páteční pokus o vraždu ženy z Hodonínska, kterou v bytě napadl bývalý druh. Policisté staršího muže několik hodin po útoku zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu. Obviněný čeká v policejní cele na rozhodnutí o uvalení vazby.

Přidejte svůj názor

Policie ČR
doporučujeme

Jihomoravská policie o tom informovala na svém webu. 

V sobotu policisty prostřednictvím tísňové linky kontaktovala žena z domu s pečovatelskou službou, kde našla staršího muže, který nejevil známky života.

"Na základě zajištěných stop a provedené pitvy věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy. Na objasnění všech okolností případů nadále pracujeme, jakmile to situace dovolí, zveřejníme další informace," dodal policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že další detaily v současné době není možné zveřejnit.

Televize Prima dnes k případu uvedla, že vražda se stala v pečovatelském domě na Hybešově ulici a zemřelému muži bylo 80 let.

K pátečnímu pokusu o vraždu na Hodonínsku Šváb doplnil: "V pátek večer se policistům ozvala žena z Hodonínska, že ji v bytě napadl bývalý druh s úmyslem ji zabít. Čin se mu naštěstí nepodařilo dokončit".

Za poslední měsíc jde v kraji o druhou vraždu. Na začátku srpna začali policisté vyšetřovat násilnou smrt devětaosmdesátiletého muže a čtyřiačtyřicetileté ženy v Břeclavi. Z činu o devět dní později obvinili devětadvacetilého muže, který chtěl v domě zavražděných původně pouze krást.

Podle policejních statistik vyšetřovali policisté od ledna do konce července v kraji devět vražd, objasnili zatím čtyři z nich. Spolu s Prahou šlo o kraj s nejvyšším počtem vražd.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama