Vražda v pečovatelském domě. Brněnská policie vyšetřuje smrt seniora

Jihomoravská policie vyšetřuje sobotní vraždu seniora v domě s pečovatelskou službou v Brně. Šetří také páteční pokus o vraždu ženy z Hodonínska, kterou v bytě napadl bývalý druh. Policisté staršího muže několik hodin po útoku zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu. Obviněný čeká v policejní cele na rozhodnutí o uvalení vazby.

Policie ČR
doporučujeme

Jihomoravská policie o tom informovala na svém webu. 

V sobotu policisty prostřednictvím tísňové linky kontaktovala žena z domu s pečovatelskou službou, kde našla staršího muže, který nejevil známky života.

"Na základě zajištěných stop a provedené pitvy věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy. Na objasnění všech okolností případů nadále pracujeme, jakmile to situace dovolí, zveřejníme další informace," dodal policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že další detaily v současné době není možné zveřejnit.

Televize Prima dnes k případu uvedla, že vražda se stala v pečovatelském domě na Hybešově ulici a zemřelému muži bylo 80 let.

K pátečnímu pokusu o vraždu na Hodonínsku Šváb doplnil: "V pátek večer se policistům ozvala žena z Hodonínska, že ji v bytě napadl bývalý druh s úmyslem ji zabít. Čin se mu naštěstí nepodařilo dokončit".

Za poslední měsíc jde v kraji o druhou vraždu. Na začátku srpna začali policisté vyšetřovat násilnou smrt devětaosmdesátiletého muže a čtyřiačtyřicetileté ženy v Břeclavi. Z činu o devět dní později obvinili devětadvacetilého muže, který chtěl v domě zavražděných původně pouze krást.

Podle policejních statistik vyšetřovali policisté od ledna do konce července v kraji devět vražd, objasnili zatím čtyři z nich. Spolu s Prahou šlo o kraj s nejvyšším počtem vražd.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

16 lidí obviněno kvůli zkrácení DPH. Způsobili škodu 2,5 miliardy, tvrdí…

29.09.2020 11:51 Policie obvinila 16 lidí z toho, že krácením daně z přidané hodnoty způsobili státu škodu ve výši…

Dvěma mužům hrozí vězení, pěstovali konopí

27.09.2020 12:38 Dvěma mužům ve věku 26 a 29 let hrozí za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a…

Lupič přišel na poštu v Praze s granátem

26.09.2020 15:49 S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice…

Pražská policie zadržela gang. Vyrobil a prodal pervitin za 4,5 milionu

25.09.2020 09:51 Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří podle nich vyrobili a prodali 4,5 kilogramu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama