Celebrity vybíraly nejoriginálnější fotoknihu

Praha – V Evropě se údajně vyrobilo již přes šest milionů fotoknih značky Cewe. V Praze se proto již po sedmé sešly známé osobnosti, které vybíraly nejoriginálnější fotoknihu od přihlášených soutěžících. Předsedou poroty se stal zpěvák a zkušený fotograf Peter Nagy. Soutěž však nevznikla jen pro zábavu, pořadatel akce totiž věnuje výtěžek na charitativní projekty.

Přidejte svůj názor

Andrea Bezděková (foto: Cewe fotokniha)

Cílem Cewe fotoknih je vytvořit výběr nejlepších zážitků a archivovat je v jedinečné vytištěné knize. Přestože je dnes běžnější fotografie ukládat do počítače, díky fotoknize je můžeme mít ve fyzické formě a nestrachovat se, že o fotografie přijdete. Přesně to se rozhodl udělat herec Jaromír Hanzlík, který příští rok oslaví sedmdesátiny.

„Celá léta jsem fotky házel do beden od banánů, ale nyní se snažím všechny je upořádat. Proto mi přišlo vhod vytvořit si fotoknihu vzpomínek. Jak soukromých, tak i pracovních. V pracovně mám pár fotek, na které pořád hledím. Jsou to mé vzory Zděněk Štěpánek, Rudolf Hrušínský, ale i fotka spojená s dopisem od básníka Františka Hrubína. Samozřejmě také rodinné snímky,“ prozradil Jaromír Hanzlík, kterých fotografií si nejvíce cení.

img-responsive

Anna Slováčková (foto: Cewe fotokniha) | foto: Orca

Cewe fotoknihy jsou stále populárnější. V Evropě se jich vyrobilo již přes šest milionů. V Praze se proto již po sedmé vybírala ta nejoriginálnější. V porotě zasedly známé osobnosti. Kromě Jaromíra Hanzlíka ještě herec Hynek Čermák, moderátorka Emma Smetana, Eliška Bučková, Anna Julie Slováčková, Martina Šmuková, Pavel Šporcl a další. Předsedou poroty se stal zpěvák a zkušený fotograf Peter Nagy. Celou akcí provázel moderátor Petr Říbal.

Jedním z porotců byl herec Hynek Čermák, který se v posledních letech fotografování věnuje i profesionálně. Čermák se věnuje nejčastěji aktům. „Mě by hrozně zajímala fotokniha fotografky aktů Terezy z Davle, která je moji velkou inspirací,“ odtajnil Čermák svůj vzor.

Modelkou fotografií moderátorky Emmy Smetana je především její dcera Lennon Marlene. „Nikdy jsem neviděla a neuvidím nic krásnějšího, než je ona. Těch fotek už mám několik tisíc. Opravdu bych jednou chtěla vidět album své dcery, až ji bude osmdesát let,“ zasnila se moderátorka. Své děti nejraději fotí i dvojnásobná maminka a filmová producentka Olga Menzelová.

„Nesmíme zapomínat, že Cewe fotokniha už není záležitostí pouze fotek, ale i grafiky, textů a mnohdy i různých překvapení. Práce porotců tedy nebyla vůbec jednoduchá, ale nakonec se zadařilo tu nejlepší najít. Děkuji za jejich pečlivou práci,“ doplnil marketingový manažer Petr Tureček.

img-responsive

Emma Smetana (foto: Cewe fotokniha) | foto: Orca

Vítězná fotokniha nese název Skotsko a jejím autorem je Zdeněk Jedlička, který jako cenu získal auto Peugeot 308. Zároveň byla zvolena i cestovatelská Cewe fotokniha roku, která byla oceněna poukazem na dovolenou od CK Čedok v hodnotě 80 tisíc korun.

Soutěž však nevznikla pouze pro zábavu zúčastněných. Pořadatel akce totiž každoročně věnuje výtěžek na charitativní projekty. Letos putovalo přes 45 tisíc korun na Domov pro důstojné stáří Sue Ryder a stejná částka na nadační fond Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Jonas Mekas (†96), kmotr filmové avantgardy

24.01.2019 09:23 Ve věku 96 let ve středu zemřel americký režisér, kritik a básník litevského původu Jonas Mekas,…

Ennio Morricone míří do Prahy. Každý přirozený zvuk je hudba, říká…

24.01.2019 07:54 Z teskných tónů harmoniky v ikonickém westernu Tenkrát na Západě se stal asi nejslavnější hudební…

Divadlo Husa na provázku vstupuje do nové éry. Nová umělecká šéfka má…

23.01.2019 20:09 Na tiskové konferenci v polovině ledna představili noví divadelníci „Husy“ hodně nového. Proto rádi…

Kdo letos získá Oscara? Podívejte se na nejžhavější kandidáty

23.01.2019 14:10 V Los Angeles byly zveřejněny nominace na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018. Nejvíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama