Martin Chodúr zazpíval na aukci pro děti z dětských domovů

Praha – Před dvaceti lety vznikl Klub přátel dětí dětských domovů, který se mimo jiné věnuje sociálnímu projektu podporovaného bydlení pro děti a mladistvé z dětských domovů a přípravě samostatného života v době jejich plnoletosti. Organizace také každoročně pořádá charitativní aukci děl známých osobností, na níž letos vystoupil zpěvák Martin Chodúr.

Přidejte svůj názor

Martin Chodúr (foto: Klub přátel dětí dětských domovů)

Klub přátel dětí dětských domovů byl před dvaceti lety založen, aby pomáhal dětem, které se ocitly v dětském domově. Jednou ze zakladatelek je Jarmila Dolejšková, organizaci dále pomáhá také Milada Karasová, známá především z modelingové branže.

img-responsive

Tety Tamara Kotvalová a Jana Sedláková (foto: Klub přátel dětí dětských domovů) | foto: Orca

„Nejrozsáhlejší činností byl od počátku sociální projekt podporovaného bydlení pro děti a mladistvé z dětských domovů, příprava do samostatného života v době jejich plnoletosti,“ vysvětluje Karasová v tiskové zprávě. Klub dále podporuje také aktivitu dětských domovů, stacionáře pro postižené, pomáhá talentovaným jedincům bez rodin. Organizace zajišťuje rekvalifikační kurzy v oborech kuchař, číšník, zahradník a pečovatelka, jazykové pobyty a speciální koncerty.

Organizace je z velké části financovaná díky Charitativní aukci uměleckých děl známých osobností, která se letos konala již po desáté. Za minulých deset ročníků do aukce věnovali svá díla například Karel Gott, František Ringo Čech, Jiří Anderle a mnoho dalších umělců. Letos se aukce zúčastnil také zpěvák Martin Chodúr.

img-responsive

Martin Chodúr věnoval Jarmilce Dolejškové CD (foto: Klub přátel dětí dětských domovů) | foto: Orca

„Přijel jsem na otočku až z Ostravy, protože tématika dětí se mě momentálně silně dotýká. Sám jsem otcem malého Martínka, kterému jsou skoro dva roky. Když se narodil, uvědomil jsem si, že je dítě skutečně absolutně nevinné a odkázané na pomoc druhých. Když nemá rodiče, je to pro něj hrozný handicap, se kterým se pak musí vypořádat. Proto je úžasné, že Klub v tomto směru pomáhá. A musím se přiznat, že se i rád podívám na krásné umění, které bylo na aukci k vidění,“ říká Chodúr.

img-responsive

Bára Fišerová se svým obrazem Šneci po Burgundsku (foto: Klub přátel dětí dětských domovů) | foto: Orca

Aukci již tradičně moderoval Alexandr Hemala, který se s manželkou podílí na získávání uměleckých děl. Letos se vydražil například obraz malíře Kristiána Kodeta za šedesát tisíc korun a obraz herečky Báry Fišerové za 24 tisíc korun. Dohromady letos dražba vynesla 921 tisíc korun, do milionu částku vyrovnala generální sponzorka Klubu Tamara Kotvaldová. Za dvacet let svého působení Klub vybral přes 25 milionů korun, z nichž většina se vybrala právě na aukcích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenu Trilobit získal dokument o Češích a Slovácích v gulagu

20.01.2019 22:00 Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové…

Zemřel filmový producent Andrew Vajna, stál za snímky Rambo a Evita

20.01.2019 18:33 Ve věku 74 let dnes ve svém domově v Budapešti zemřel filmový producent a podnikatel Andrew Vajna.…

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

RECENZE: Opravdu nás čeká černá budoucnost? Odpověď znají přední vědci a…

19.01.2019 16:15 RECENZE – Může technologie ohrozit demokracii? Jaké jsou skutečné rizikové faktory války? Opravdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama