Ignis Brunensis. Rakouský tým vzdal hold Hansi Zimmerovi ve velkém stylu

REPORTÁŽ: Přestože to přes den s počasím v Brně nevypadalo slavně, 130 tisíc lidí večer opět vyrazilo na druhý soutěžní ohňostroj mezinárodní přehlídky Starobrno Ignis Brunensis. Tentokrát se představil rakouský tým Pyrovision s Poctou Hansi Zimmerovi…a Jaroslavu Ježkovi.

Přidejte svůj názor

Soutěžní show rakouského týmu Pocta Hansi Zimmerovi...a Jaroslavu Ježkovi
doporučujeme

Minulý týden nastavil vysokou laťku jubilejnímu dvacátému ročníku mezinárodní ohňostrojné přehlídky Starobrno Ignis Brunensis český tým s pirátskou show Jack Sparrow. Včera soutěž pokračovala druhým představením, tentokrát rakouského týmu Pyrovision. Přestože bylo přes den v Brně zataženo, jako by se samo počasí těšilo na rakouskou show, večer se vyjasnilo a, dle odhadů organizátorů, 130 tisíc lidí vyrazilo na Brněnskou přehradu.

Rakouská ohňostrojná společnost Pyrovision byla založena v roce 1996 Christianem Czechem. Tým každoročně produkuje přes sto velkých ohňostrojů, show a speciálních pyrotechnických efektů v divadlech a filmech v Rakousku i v zahraničí. Stal se neúspěšnější rakouskou společností a je držitelem mnoha ocenění v mezinárodních pyrotechnických soutěžích.

Rakouská show na Brněnské přehradě nesla název Pocta Hansi Zimmerovi…a Jaroslavu Ježkovi. Tým v čele s designérem Christianem Czech se rozhodl vzdát hold jednomu z největších skladatelů filmové hudby. Povinnou hudební část samozřejmě tvořil dvouminutový úryvek skladby Bugatti Step Jaroslava Ježka, proto ten dodatek v názvu. Po jazzovém prologu už následoval výběr filmové hudby Hanse Zimmera.

Na první skladbu z filmu Pravdivá romance se výborně vygradovaná show teprve rozjížděla jednoduššími a menšími efekty, které korespondovaly s veselejší povahou skladby. Dramatičtější nádech představení získalo s hudbou z Posledního samuraje a efekty, jenž evokovaly dlouhé šípy létající do nebe, se postupně zvětšovaly. Přes hudbu z Gladiátora a hlavní téma Pirátů z Karibiku show spěla do velkolepého finále, po němž opět zazněl ukončující gong.

Festival Starobrno Ignis Brunensis pokračuje opět v sobotu, kdy se nad vodní hladinou Brněnské přehrady odehraje show německého týmu IP Innovative Pyrotechnik. Společnost, která se specializuje na komponované hudební produkce v halách i pod širým nebem a spolupodílela se na koncertních turné skupin AC/DC, Rolling Stones nebo Tiny Turner, si pro brněnskou soutěž připravila show s názvem Pyro Rapsodie s doprovodem současné klasické hudby. Uslyšíme například Čajkovského Ruský tanec, Echnaton Philippa Glasse, La Boda de Luis Alonsa Gimeneze a další.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama