Moravskou galerii čekají dny italského designu

Brno – Začátkem března proběhnou v Uměleckoprůmyslovém muzeu dny italského designu. Moravská galerie uspořádá výstavu, workshopy a přednášky věnované italskému designu. Cílem akce je představit význam role designéra v současném světě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto. Výhled ze Staré radnice na Katedrálu sv. Petra a Pavla v Brně

Moravská galerie zve na dny italského designu, během kterých proběhne výstava, workshopy a přednášky v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Cílem akce Italian Design Act: Folk & Role je představit roli designéra v současném světě. Pořadateli akce je Velvyslanectví Italské republiky v Praze ve spolupráci s brněnským architektonickým studiem KOGAA a Moravskou galerií v Brně.

Během čtyř dnů počátkem března Moravská galerie vtáhne návštěvníky do centra současného italského designu, který bude reprezentovat nová generace inovativních italských tvůrců. Zájemci budou mít možnost si vyzkoušet několik designerských postupů od návrhu nábytku, módy nebo ilustrace. Seznámí se také s novými oblastmi designu, jako jsou interaktivní design a sociální média.

Workshopy a prezentace povede šest italských designéru, z nichž každý se bude věnovat jiné oblasti designu:

Aurora Rapalino – Interaktivní design a sociální média
RITARITA – Módní design
Vittorio Venezia – produktový design
Ciszak Dalmas – Interiérový a produktový design
Anna Parini – Ilustrace
Eligo Studio – Interiérový a produktový design

Projekt má za cíl představit roli designérů v dnešní společnosti a ukázat, jak může být přínosné propojení mezi designéry, výrobci, mladými podnikateli, umělci, aktivisty či akademiky. Propojení osobností různých povolání může podle organizátorů přinést řešení a přínos pro globální výzvy přesahující region.

Akce poukáže na povahu a charakter designérů a kreativců, jejich postavení vůči neustálé proměně prostředí, v němž se pohybují, a nutnost na tyto společenské změny reagovat vytvářením nových rolí a profesí.

Program Italian Design Act: Folk & Role:

čtvrtek 2. března: 19.30 slavnostní zahájení
pátek 3. března: 10.00–14.00 studentské a designérské worskhopy (ilustrace, produktový a interaktivní design, sociální média), 16.00–19.00 série přednášek a prezentací
sobota 4. března: 13.00–16.00 workshop oděvního designu
neděle 5. března: 10.00–18.00 výstava

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama