Národní muzeum bude částečně otevřeno dle plánu, na kontrolu dorazil i Babiš

Praha - Historická budova Národního muzea bude částečně otevřena 28. října a v únoru až březnu příštího roku by měly být pro veřejnost otevřeny všechny prostory. V současné době jsou hotovy veškeré těžké práce a rozvody a stavbaře nyní čeká práce na površích.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Praha

"Termíny otevření rekonstruovaného Národního muzea v Praze se určitě stihnou," řekl po dnešním zahájení kontrolního dne v příspěvkových organizacích ministr kultury v demisi Ilja Šmíd.

"Držíme termín, nic mimořádného se od posledního kontrolního dne nestalo. Návštěvníkům se muzeum otevře 28. října u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 200 let od založení Národního muzea," řekl ČTK ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Podle něj částka z tendru na obnovu budovy 1,6 miliardy korun v podstatě platí. "Bilance mezi vícepracemi a méněpracemi je nyní 3,67 procenta, což znamená, že pořád stavíme pod 1,7 miliardy s daní. Určitě budou ještě nějaké změny, ale já si myslím, že se vejdeme do 1,8 miliardy korun. V současné době máme proinvestováno zhruba 70 procent," řekl Lukeš.

Premiér v demisi Andrej Babiš, který se Šmídem v Národním muzeu v Praze zahájili kontrolní den, ocenil, že cena za rekonstrukci byla sražena z původní částky 2,4 miliardy bez daně.

Babiš a Šmíd po prohlídce Národního muzea přešli do Státní opery, které se rovněž rekonstruuje. Po jejím dokončení budou v budově nové zkušebny, opravují se také prostory pro diváky a jeviště. Lešení je zatím rozestavěné přímo v hledišti a sahá až ke stropu, na němž se opravuje výmalba. Práce začaly loni 13. března a jejich dokončení je naplánováno na rok 2019. Rozpočet na zevrubnou opravu je přibližně 858 milionů korun.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právní bitva o 300 milionů. K soudu se vrátí spor o významnou památku

08.09.2018 13:35 Praha - Soud se bude v listopadu znovu zabývat sporem mezi Státním fondem kultury (SFK) a…

Dny evropského dědictví zpřístupní tajemná zákoutí českých měst

05.09.2018 14:11 Praha - Dny evropského dědictví ( European Heritage Days, dále EHD ) každoročně v měsíci září…

Brno ožije designem. Po osmi letech se veřejnosti otevře slavný hotel Avion

05.09.2018 09:02 Brno - Po osmi letech od uzavření se legendární hotel v centru města otevře veřejnosti. Od 4. do 7.…

Výstaviště Praha dostane nové jméno a podobu? Šéf ODA přišel s odvážným…

30.08.2018 12:37 Praha - O post pražského primátora bude v podzimních volbách usilovat také předseda Občanské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama