Prague Design Week 2018: Praha se na týden stane centrem designu

Praha - Letošní ročník Prague Design Week nabídne přehlídku tvorby vybraných umělců, designérů, kreativců i studentů, a to v týdnu 21. – 27. 5. 2018 na dvou patrech unikátního prostoru Kampus Hybernská. Návštěvníky čekají nejen nové produkty či celé kolekce, ale také proces tvorby s ukázkami výrobních postupů. Samotnou výstavu pak doplní workshopy, každodenní přednášky, Design Kino a prezentace vybraných designérů ve výlohách Pasáže českého designu.

Přidejte svůj názor

Týden designu začíná už 21. května
doporučujeme

„I letos nabídneme výběr tvůrců, kteří nás za poslední rok nejvíce zaujali jak svou tvorbou, tak přístupem a nápady. Návštěvníkům nabídneme od každého něco – nábytek, svítidla, produktový design, studentské koncepty, módu i šperky,“ říká zakladatel a organizátor akce Ondřej Krynek.  „Naše vize zůstává od začátku stejná – chceme designu vrátit původní lesk. Ukázat jej jako kreativní disciplínu, množství práce a umu nutných k výsledku, který je veřejnosti předložen,“ dodává.

Každý z vystavovatelů poodhalí návštěvníkům proces tvorby, který se za jeho výtvorem skrývá. Z některých expozic se tak na týden stanou malé dílny, kde bude možné pozorovat designéry při práci. „Návštěvníci si tu můžou sami vyzkoušet, jak se vyrábí například dřevěná hračka nebo třeba blok z použitého papíru,“ doplňuje Krynek. Prostory Kampusu Hybernská 4 se tak zaplní materiály, nástroji, polotovary nebo dokonce celými dílnami designérů, kteří zde budou tvořit své produkty v reálném čase.

Své zastoupení na PDW budou mít i vybrané umělecké a designérské školy – Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze, na design zaměřené ateliéry Fakulty architektury na ČVUT v Praze či Technická univerzita v Liberci a mnoho dalších.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na žižkovský vysílač se vrací Černého mimina. Horolezci ukotvili první z…

23.03.2019 17:06 Horolezci dnes na žižkovský televizní vysílač připevnili první z plastik obřích černých mimin od…

loading...

Nová fasáda Lennonovy zdi v Praze: O přemalbu se postarala řada umělců z…

18.03.2019 17:14 Slavnou malostranskou Lennonovu zeď v Praze dnes pomalovalo novými obrázky a nápisy několik umělců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama