Prague Design Week 2018: Praha se na týden stane centrem designu

Praha - Letošní ročník Prague Design Week nabídne přehlídku tvorby vybraných umělců, designérů, kreativců i studentů, a to v týdnu 21. – 27. 5. 2018 na dvou patrech unikátního prostoru Kampus Hybernská. Návštěvníky čekají nejen nové produkty či celé kolekce, ale také proces tvorby s ukázkami výrobních postupů. Samotnou výstavu pak doplní workshopy, každodenní přednášky, Design Kino a prezentace vybraných designérů ve výlohách Pasáže českého designu.

Přidejte svůj názor

Týden designu začíná už 21. května

„I letos nabídneme výběr tvůrců, kteří nás za poslední rok nejvíce zaujali jak svou tvorbou, tak přístupem a nápady. Návštěvníkům nabídneme od každého něco – nábytek, svítidla, produktový design, studentské koncepty, módu i šperky,“ říká zakladatel a organizátor akce Ondřej Krynek.  „Naše vize zůstává od začátku stejná – chceme designu vrátit původní lesk. Ukázat jej jako kreativní disciplínu, množství práce a umu nutných k výsledku, který je veřejnosti předložen,“ dodává.

Každý z vystavovatelů poodhalí návštěvníkům proces tvorby, který se za jeho výtvorem skrývá. Z některých expozic se tak na týden stanou malé dílny, kde bude možné pozorovat designéry při práci. „Návštěvníci si tu můžou sami vyzkoušet, jak se vyrábí například dřevěná hračka nebo třeba blok z použitého papíru,“ doplňuje Krynek. Prostory Kampusu Hybernská 4 se tak zaplní materiály, nástroji, polotovary nebo dokonce celými dílnami designérů, kteří zde budou tvořit své produkty v reálném čase.

Své zastoupení na PDW budou mít i vybrané umělecké a designérské školy – Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze, na design zaměřené ateliéry Fakulty architektury na ČVUT v Praze či Technická univerzita v Liberci a mnoho dalších.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provokativní projekt Unes-co? Umělkyně naštvala řadu Čechů, posílali ji do…

22.09.2018 22:02 Aktualizováno Český Krumlov - Mnoho kritických reakcí dostala umělkyně Kateřina Šedá kvůli projektu Unes-co.…

Zmizí Praha ze seznamu UNESCO? Nervozita roste, metropole dostala kritický…

20.09.2018 15:29 Aktualizováno Praha/Český Krumlov - Představitelé dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO se dnes v Českém…

Právní bitva o 300 milionů. K soudu se vrátí spor o významnou památku

08.09.2018 13:35 Praha - Soud se bude v listopadu znovu zabývat sporem mezi Státním fondem kultury (SFK) a…

Dny evropského dědictví zpřístupní tajemná zákoutí českých měst

05.09.2018 14:11 Praha - Dny evropského dědictví ( European Heritage Days, dále EHD ) každoročně v měsíci září…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama