Festival Designu startuje v Brně, navštíví jej i světová jména

Brno – Festival Designu s názvem Brno Design Days začíná dnes 4. října v Brně, kde ho bude doprovázet maraton přehlídek, workshopů a přednášek. A to všechno v kulisách funkcionalistického hotelu Avion.

Přidejte svůj názor

Brno Design Days

 

Již třetím rokem představují široké veřejnosti design komplexně, od procesu přes výsledek, a hlavně v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život.

img-responsive

hotel Avion (Brno) | foto: Brno Design Days

Letošní ročník návštěvníkům opět představí bohatý program, který bude obsahovat přednášky, workshopy, site specific instalace, projekty designu výloh v centru města, módní přehlídky či design shopy. O zábavu se navíc postará kino, výstavy prací studentů designu a designová kavárna, kterou bude mít na starosti lifestylový magazín Soffa a Industra Coffee.

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

Podle organizátorů Brno není jenom designovým centrem České republiky, program zájemcům nabídne i zajímavou gastronomickou stránku. „Brno je významným gastronomickým centrem České republiky a najdete Zde spousty zajímavých gastronomických míst,“ řekl influencer a autor projektu Gastromapa Lukáš Hejlík.

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

Svou účast již potvrdila známá studia a mladí talenti jako například fashion designérka Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry.

img-responsive

Brno Design Days | foto: Brno Design Days

Festivalové zázemí se letos umístí do brněnského hotelu Avion, který vznikl v roce 1928 podle plánů architekta Bohuslava Fuchse. Jako jeden z nejužších hotelů v Evropě je specifický velmi úzkou parcelou o šířce 8 metrů, na níž byl vystavěn, a tomu odpovídá i neobvykle řešený prostor.

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dárek Mozartovi: Vila Bertramka v Praze je nově národní kulturní památkou

28.01.2019 16:22 Vláda prohlásila pražskou Bertramku za národní kulturní památku (NKP), oznámil dnes na twitteru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama