FOTO: Slavný brněnský hotel Avion okupovala móda a design

Brno – Legendární brněnský hotel Avion se po osmi letech otevřel veřejnosti v rámci každoroční akce Brno Design Days, která se konala ve dnech 4. až 7. 10. Třetí ročník festivalu je podle organizátorů úspěšný, Brno se tak dostává do konkurenční pozice o titul město designu.

Brno Design Days
doporučujeme

Brno je město funkcionální, a proto se letošní ročník Brno Design Days přesunul do stavby slavného českého architekta urbanisty Bohuslava Fuchse. Hotel Avion je zajímavý nejen svou historii, ale i tím, že se jedná o nejužší hotel v Evropě. Díky své šířce má neobvykle řešení i vnitřní prostor.

 

img-responsive

Brno Design Days - Interiér hotelu Avion | foto: INCORP images

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

Na zahájení akce se ve čtvrtek 4.10 sešli mladí český návrháři, představitelé zahraničních firem ale také slavné brněnské osobnosti. Celkové akce se zúčastnili například Adam Vodička, který představí svůj nový hotel, typograf David Březina nebo grafik Jakub Konvica. Ze zahraničních osobností dorazila mimo jiné Margherita Carrara, designérka módního domu DIOR, nizozemský architekt Bertrand Schippan ze studia MRDV či designér Frank Tjepkema.

 

img-responsive

Detaily jsou nejdůležitější | foto: INCORP images

Dny designu v Brně nejsou totiž pouze o umění – svůj projekt Gastromapa zde představil i český herec a influencer Lukáš Hejlík. Gastronomickou stránku doplnila kavárna a zároveň art platforma Industra, která podle Hejlíka patří mezi nejzajímavější české kavárny vůbec.

 

img-responsive

Kavárna Industra v hotelu Avion | foto: INCORP images

Minimalistický interiér hotelu Avion nabídl zázemí návrhářům a návštěvníkům přehlídek a výstav. Pozornost se koncentrovala zejména na nové talenty a originální nápady, se kterými přicházejí české indie značky. Trendem dnešního designového průmyslu není jenom vizuální vzhled produktů, ale jejich praktičnost a funkcionalita.

 

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

img-responsive

Brno Design Days kombinuje design a módu | foto: INCORP images

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

img-responsive

Brno Design Days | foto: INCORP images

Po IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný) se letos o slovo hlásí DISCLOSE, neboli odhalování tajemství. Designéři odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa. Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly.

 

img-responsive

Partnerem Brno Design Days je letos magazín Soffa | foto: INCORP images

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama