Vánoce na hvězdárně? Brněnská Hvězdárna a planetárium chystá speciální program

Brno - V rámci vánočního programu brněnská hvězdárna pro návštěvníky chystá každodenní akce již od 21. prosince. Vánoce na hvězdárně vyvrcholí v sobotu 22. prosince v 17:15 malým vánočním ohňostrojem v horní části parku Kraví hor. Pětiminutovou show s hudbou pod názvem "Vánoční komety" připravuje tým Theatrum Pyroboli.

Přidejte svůj názor

Hvězdárna a planetárium Brno

Malí i velcí návštěvníci uvidí pohyblivé železniční modely brněnských modelářů a vánoční hvězdárnu navštíví také zvířátka z místní ZOO. Pro děti budou také k dispozici dětské dílny, 2D projekce v digitáriu a speciální hudební program.

Elektronické srdce digitária nebude zahálet ani o zimních prázdninách. Od 26. prosince až do 31. prosince můžete přijít na pohádku Se zvířátky o vesmíru 2D, projekce se konají každé dopoledne. 

img-responsive

Hvězdárna a planetárium Brno | foto: Hvězdárna a planetárium Brno

Odpoledne si můžete nasadit speciální 3D brýle a pátrat po Tajemství gravitace 3D - po stopách Alberta Einsteina. V podvečerním přestavení Hvězdný cirkus 3D poletíte do minulosti, až do doby před vznikem Země, předtím než se rozzářily první hvězdy a prožijete velký třesk. 

Brněnská hvězdárna nabídne divákům zajímavý program i na samotný Nový rok. 1. ledna odpoledne zde totiž promítají pořad Astronaut 2D za mimořádné novoroční vstupné.  Je to výprava, která nalézá odpovědi na nejzajímavější otázky a divákům ukazuje jak doopravdy vypadá výzkum vesmíru. 

Vánoční program Na Kraví hoře začíná již v pátek 21. prosince mezi 17.00 a 22.00 a naskytne možnost vstoupit přímo do unikátní audiovizuální instalace, kterou vytvoří 15 metrů dlouhý světelný tunel. Celý vnitřek bude osázený více jak stovkou výkonných LED svítidel, které budou reagovat na autorskou hudbu. Průhledná konstrukce umožní pozorovat audiovizuální show z celého parku, ale tím nejlepším zážitkem bude přímý vstup do nitra fotonového tunelu. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legionáři inspirovali i umělce. Výstava v Národním divadle uzavře oslavy…

13.01.2019 20:21 Oslavy loňského stého výročí založení Československa uzavírá Národní divadlo výstavou výtvarných…

Open Art: Talentovaní lidé s postižením tvoří plakáty pro Národní divadlo…

16.12.2018 17:53 Projekt OPEN ART. Komu to co říká..? Různé názvy a formy otevřených uměleckých aktivit se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama