Paříž bude mít nové plíce, okolo Eiffelovky vznikne největší zahrada

V Paříži má kolem Eiffelovy věže vzniknout největší zahrada ve městě. Projekt nových "plic města" s velkorysým rozpočtem 72 milionů eur ((1,8 miliardy Kč), který představila starostka Anne Hidalgová, má být hotový do roku 2024, kdy se ve francouzské metropoli konají olympijské hry.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Plán americké architektky Kathryn Gustafsonové, který porazil tři další finálové návrhy, počítá s rozšířením pěších zón a zeleně v okolí slavné pařížské památky.

Park se nově potáhne už od náměstí u paláce Trocadéro a na jeho druhém konci bude jako dosud vysoká vojenská škola École militaire na druhém břehu řeky Seiny.

Součástí zahrady o rozloze 54 hektarů má být i most přes Seinu, který podle představ architektky dostane trávník a stromořadí a uzavřen bude pro dopravu s výjimkou autobusů městské hromadné dopravy a záchranářských vozů. Pro ně bude vyhrazen boční pruh.

Eiffelovu věž si ročně přijde prohlédnout 20 milionů lidí, ale jen sedm milionů turistů na ni vystoupá. Většina návštěvníků se jen prochází kolem a symbol Paříže si fotí. Právě toto je důvod, proč se radnice rozhodla nechat upravit širší okolí věže. "Bude to výjimečná zahrada, v níž znovu uslyšíme zpívat ptáky," uvedla v úterý Hidalgová.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vrátí se na Staromák sporný Mariánský sloup? Na akci došlo k potyčce s…

15.06.2019 21:02 Aktualizováno Bez potyčky s městskou policií se neobešlo dnešní umístění části balustrády repliky Mariánského…

Muzejní noc 2019: Své objekty otevřou v Praze a dalších městech. Kde?

08.06.2019 05:12 Při tradiční akci Muzejní noc se dnes večer otevřou desítky muzeí, galerií a dalších kulturních…

Pražský orloj byl chybně přemalován, opravu doprovází řada komplikací

21.05.2019 17:33 Aktualizováno Část staroměstského orloje v Praze byla při loňské několikaměsíční opravě chybně přemalována.…

Jaký bude osud známého obchodního domu? Kotva byla definitivně prohlášena…

14.05.2019 13:58 Pražský obchodní dům Kotva se stal definitivně památkou. Proti dřívějšímu rozhodnutí ministerstva…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama