Paříž bude mít nové plíce, okolo Eiffelovky vznikne největší zahrada

V Paříži má kolem Eiffelovy věže vzniknout největší zahrada ve městě. Projekt nových "plic města" s velkorysým rozpočtem 72 milionů eur ((1,8 miliardy Kč), který představila starostka Anne Hidalgová, má být hotový do roku 2024, kdy se ve francouzské metropoli konají olympijské hry.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Plán americké architektky Kathryn Gustafsonové, který porazil tři další finálové návrhy, počítá s rozšířením pěších zón a zeleně v okolí slavné pařížské památky.

Park se nově potáhne už od náměstí u paláce Trocadéro a na jeho druhém konci bude jako dosud vysoká vojenská škola École militaire na druhém břehu řeky Seiny.

Součástí zahrady o rozloze 54 hektarů má být i most přes Seinu, který podle představ architektky dostane trávník a stromořadí a uzavřen bude pro dopravu s výjimkou autobusů městské hromadné dopravy a záchranářských vozů. Pro ně bude vyhrazen boční pruh.

Eiffelovu věž si ročně přijde prohlédnout 20 milionů lidí, ale jen sedm milionů turistů na ni vystoupá. Většina návštěvníků se jen prochází kolem a symbol Paříže si fotí. Právě toto je důvod, proč se radnice rozhodla nechat upravit širší okolí věže. "Bude to výjimečná zahrada, v níž znovu uslyšíme zpívat ptáky," uvedla v úterý Hidalgová.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Signal Festival 2019? Revoluce

04.09.2019 15:50 Sedmý ročník Signal Festivalu představí návštěvníkům 18 uměleckých instalací od tvůrců z České…

Řecko chystá velkolepé oslavy, žádá Francii o zapůjčení parthenónského…

24.08.2019 14:38 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis požádal při čtvrteční návštěvě Paříže francouzského prezidenta…

Hadí lázně půjdou k zemi? Památkáři už nemají na vlivného developera páky

13.08.2019 17:27 Aktualizováno Ačkoliv ochrana chátrajících klasicistních Hadích lázní v Teplicích trvá, protože je objekt uvnitř…

Staněk se rozloučil skandálním rozhodnutím. Ze seznamu památek vyřadil…

09.08.2019 16:24 Aktualizováno Bývalý ministr kultury Antonín Staněk vydal ještě před svým odchodem z funkce rozhodnutí, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama