Jihočeské divadlo čeká perná sezóna - v ní 17 premiér a nové divadelní prostory

České Budějovice – Jihočeské divadlo nabídne v nadcházející sezoně téměř na dvě desítky premiérových inscenací.

Přidejte svůj názor

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Letní měsíce byly ve znamení úspěchu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Divadlo se těšilo přízni publika, kdy přišlo celkem na 55 tisíc diváků (98,9 % kapacity), a počasí, neboť vedení Jihočeského divadla bylo nuceno zrušit pouze jedno jediné představení. Místo toho činohra zahrála o čtyři reprízy inscenace Sluha dvou pánů více.

Nyní se soubory Jihočeského divadla vrací zpět na domácí scénu v Českých Budějovicích, kde je v sezoně 2014/2015 čeká uvedení sedmnácti nových titulů, ve kterých se objeví i zajímavé osobnosti.

První premiérou bude muzikál Divotvorný hrnec v DK Metropol 26. září. Tato scéna v sezóně 2014/2015 uvede i komickou operu Figarova svatba, muzikál Zpívání v dešti, monodrama Labutí jezero a slavnou operu Aida.

Během sezóny na scéně Jihočeského divadla uvedou baletní večer Podivín, tragikomedii V jámě lvové a tři komedie Bambini di Praga, Zavolejte Jeevese a Žena jako druh.

Na Malé scéně vás čekají dvě pohádky Jak jsem byl Cyrano a Perníková chaloupka, pohádková komedie Dalskabáty, hříšná ves a divadelní road-trip Beatníci. Studiová scéna uvede tragikomedii Poker face, monodrama Osamělé večery Dory N. a hru Pohani.

Během sezony se můžete těšit také na doprovodné projekty, jakými jsou Dětské studio Malého divadla, představení Blackout s besedami s energetiky a čtyřletý mezinárodní projekt PLATFORM shift+. Jihočeské divadlo v polovině listopadu zapojí také do mezinárodní Noci divadel.

Jihočeské divadlo se však na začátek sezony prezentovalo na řadě netradičních akcí. Na začátku tohoto týden zazněla kantáta Maria De Rose Et nunc et Sempra v katedrále sv. Mikuláše, v obchodním centru IGY jste mohli ve středu vidět operu s hodinovou hudební show a ve čtvrtek uvede mezinárodní baletní soubor taneční happening. V těchto prostorách je také výstava kostýmů a scénografických objektů i oceněných plakátů.

Koncem tohoto roku dojde ke změnám ve vedení Jihočeského divadla. Současného ředitele Jiřího Šestáka nahradí Lukáš Průdek.

Od listopadu loňského roku probíhá rekonstrukce části budovy a výstavba nové studiové scény. Vše by mělo být dokončeno již během následujícího měsíce. V novém patře budovy Jihočeského divadla bude nová studiová scéna, která bude bezbariérová. Nová scéna se otevře tragikomedií Poker face od Petra Kolečka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama