Jihočeské divadlo čeká perná sezóna - v ní 17 premiér a nové divadelní prostory

České Budějovice – Jihočeské divadlo nabídne v nadcházející sezoně téměř na dvě desítky premiérových inscenací.

Přidejte svůj názor

Otáčivé hlediště Český Krumlov
doporučujeme

Letní měsíce byly ve znamení úspěchu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Divadlo se těšilo přízni publika, kdy přišlo celkem na 55 tisíc diváků (98,9 % kapacity), a počasí, neboť vedení Jihočeského divadla bylo nuceno zrušit pouze jedno jediné představení. Místo toho činohra zahrála o čtyři reprízy inscenace Sluha dvou pánů více.

Nyní se soubory Jihočeského divadla vrací zpět na domácí scénu v Českých Budějovicích, kde je v sezoně 2014/2015 čeká uvedení sedmnácti nových titulů, ve kterých se objeví i zajímavé osobnosti.

První premiérou bude muzikál Divotvorný hrnec v DK Metropol 26. září. Tato scéna v sezóně 2014/2015 uvede i komickou operu Figarova svatba, muzikál Zpívání v dešti, monodrama Labutí jezero a slavnou operu Aida.

Během sezóny na scéně Jihočeského divadla uvedou baletní večer Podivín, tragikomedii V jámě lvové a tři komedie Bambini di Praga, Zavolejte Jeevese a Žena jako druh.

Na Malé scéně vás čekají dvě pohádky Jak jsem byl Cyrano a Perníková chaloupka, pohádková komedie Dalskabáty, hříšná ves a divadelní road-trip Beatníci. Studiová scéna uvede tragikomedii Poker face, monodrama Osamělé večery Dory N. a hru Pohani.

Během sezony se můžete těšit také na doprovodné projekty, jakými jsou Dětské studio Malého divadla, představení Blackout s besedami s energetiky a čtyřletý mezinárodní projekt PLATFORM shift+. Jihočeské divadlo v polovině listopadu zapojí také do mezinárodní Noci divadel.

Jihočeské divadlo se však na začátek sezony prezentovalo na řadě netradičních akcí. Na začátku tohoto týden zazněla kantáta Maria De Rose Et nunc et Sempra v katedrále sv. Mikuláše, v obchodním centru IGY jste mohli ve středu vidět operu s hodinovou hudební show a ve čtvrtek uvede mezinárodní baletní soubor taneční happening. V těchto prostorách je také výstava kostýmů a scénografických objektů i oceněných plakátů.

Koncem tohoto roku dojde ke změnám ve vedení Jihočeského divadla. Současného ředitele Jiřího Šestáka nahradí Lukáš Průdek.

Od listopadu loňského roku probíhá rekonstrukce části budovy a výstavba nové studiové scény. Vše by mělo být dokončeno již během následujícího měsíce. V novém patře budovy Jihočeského divadla bude nová studiová scéna, která bude bezbariérová. Nová scéna se otevře tragikomedií Poker face od Petra Kolečka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EH! Život je krásnej! Odhoďte starosti a pojďte se dobře pobavit

10.09.2019 12:22 Odhoďte starosti a ponořte se s námi do příjemného povídání a vzpomínání v pořadu EH! Život je…

Zemřel Jaroslav Weigel (†88), člen legendárních Cimrmanů

05.09.2019 12:20 Aktualizováno Herec a výtvarník Jaroslav Weigel, který byl od počátku sedmdesátých let členem legendárního…

Studenti JAMU nabídnou slavnou komedii Poprask na laguně

03.09.2019 12:59 Věhlasným komediálním titulem Poprask na laguně zahájí novou divadelní sezónu studenti Divadelní…

Brněnský Biskupský dvůr je centrem open air představení

02.09.2019 13:48 Tak se nám to už končí. Léto bohaté na kulturní akce. Stojí za to se ohlédnout, třeba jen po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama