Herečka Bára Štěpánová ví, jak uvařit žábu

V Divadle U Hasičů bude mít v polovině října premiéru nový divadelní projekt s energickou Bárou Štěpánovou excelující po boku Pavla Nečase. Tragikomický příběh hry Jak uvařit žábu popisuje cestu mileneckého páru od zamilovanosti k nenávisti. Představení podporuje organizace Bílý kruh bezpečí.

Přidejte svůj názor

371

Z horké vody žába ihned vyskočí, ale pokud se voda ohřívá pomalu, ničeho si nevšimne a nechá se uvařit. Stejně je tomu i ve vztazích. Na počátku jsou lidé vždy tak zamilovaní, že bez sebe nedokáží žít. Někdy se pak taková lásky hory přenášející promění v násilí.

V nové hře Jak uvařit žábu uvidíte soudní proces „na onom světě", který popíše cestu lásky proměněné v domácí násilí. „Hra je komická, ale zvolna přechází v tragédii: Fascinuje mě, jak je možné, že ti, co se jednou milovali, si později dokážou tolik ublížit," říká ke hře dramatik a režisér Petr Strnad, který hru poskládal podle příběhů zákaznic jeho květinářství.

Pár ztvární dvojice, která se nejednou objevila vedle sebe na televizní obrazovce – Bára Štěpánová a Pavel Nečas. Oba dva se ve hře představí v různých podobách. „Postava Blaženy vzbuzuje zároveň smích i pláč – je rozporuplná, tragikomická a hlavně výborně napsaná, takže není možné ji nemít ráda. Zahrát ji pro mě byla velká výzva a bylo mi jasné, že tohle je typ role, která se neodmítá," uvádí Bára Štěpánová.

Pražská premiéra hry Jak uvařit žábu v režii autora textu Petra Strnada proběhne v pondělí 13. října 2014 v Divadle U Hasičů. Novinku podporuje Bílý kruh bezpečí poskytující pomoc obětem a svědkům trestných činů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Při sledování konverzační komedie Horská dráha se budete cítit…

20.01.2019 12:40 RECENZE - Novou sezónu Divadla Bolka Polívky zahájila francouzská komedie s názvem Horská dráha. Ve…

Dvorní fotograf Divadla Bolka Polívky Jiří Salik Sláma představí to…

11.01.2019 17:24 Brno - Snímky Jiřího Salika Slámy jsou s Divadlem Bolka Polívky spjaty už 8 let. Vzájemnou symbiózu…

Horská dráha: V první letošní inscenací Divadla Bolka Polívky se představí…

07.01.2019 10:18 Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra…

Kulaté výročí zajímavého divadla: Tož dondite do BuranTeatru!

04.01.2019 14:51 Hledáte inspiraci na kulturní zážitky v roce 2019? Prožijete rádi něco netradičního? Pak pro vás…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama