ROZHOVOR s hercem Alešem Slaninou nejen o nové roli

Brno – Již v sobotu 18. října se mohou diváci Městského divadla Brno těšit na novou muzikálovou premiéru, která jim přinese nesmrtelný a krásný příběh lásky inspirovaný filmem Duch, v němž zazářil lamač ženských srdcí Patrick Swayze. Jak se na titulní roli v romantickém muzikálu připravuje herec Aleš Slanina, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Přidejte svůj názor

Aleš Slanina v muzikálu Kočky

Aleš Slanina (*1986, Klatovy) vystudoval hudebně-dramatické oddělení Konzervatoře Brno a muzikálové herectví na Janáčkově akademii múzických umění. S Městským divadlem Brno spolupracuje již od roku 2001 a do stálého angažmá byl přijat v roce 2010. Hostoval také v Národním divadle Brno, Divadle Radost nebo Hudebním divadle v Karlíně. Aleš Slanina se také věnuje vlastní koncertní činnosti a spolupracuje na charitativních koncertech pro Nadační fond Krtek. Diváci televizních obrazovek se s oblíbeným divadelním hercem, který několikrát získal Cenu Křídla, mohli setkat i v seriálech Četnické humoresky, Černí baroni, Letiště nebo Kancl. Mezi stěžejní role Aleše Slaniny patří Wolfgang Mozart v rockovém muzikálu Mozart!, Mickey v Pokrevních bratrech, Dafné v Někdo to rád horké, Kornelius Hackel v Hello, Dolly!, Rozumbrad v muzikálu Kočky, Anastázius v Papežce, Jimmy ve Flashdance nebo Pavel v Divé Báře.

Koncem týdne Vás čeká premiéra romantického muzikálu Duch, který vznikl na motivy stejnojmenného filmu s Demi Moore a Patrickem Swayzem. Jak se na novou roli těšíte?

Těším se moc. Je to velmi náročný úkol, který je pro mě zároveň velkou výzvou. To není jen tak, naučit se létat a pohybovat věcmi, aniž byste se jich dotkli (smích). Ale vážně, myslím, že mluvím za všechny kolegy, když řeknu, že se na DUCHa moc a moc těšíme.

Patří Duch, kde hlavní roli Sama ztvárnil Patrick Swayze, mezi Vaše oblíbené filmy?

Já jsem film Duch neznal a ani jsem nevěděl, že vůbec existuje. Nějak mi to celé uniklo. Ale Hříšný tanec znám a viděl jsem ho několikrát. To je romantická kultovka.

Jak role Sama obohatí Váš herecký repertoár?

Je to zajímavá role. Velmi neobvyklé je pro mě to, že většinu času jsem sice na jevišti, ale nikdo z dalších postav mě nevidí a ani neslyší... Až na jednu výjimku. Zvláštní pocit. Taky jsem se musel naučit hrát na kytaru. Jsem moc rád, že se můžu s postavou Sama poprat, potkat a snad se i skamarádit (smích).

A na co se mohou diváci v rámci české premiéry muzikálu těšit?

Na krásný, romantický příběh plný kouzel, písní, choreografií a hlavně obrovského množství energie.

Stále Vás láká i filmové herectví nebo sníte ještě o něčem jiném?

Snažím se brát věci tak, jak ke mně přicházejí. Nemám žádný konkrétní sen. Snad jen to, že bych chtěl pořád spolupracovat s tak talentovanými a poctivými lidmi jako doposud.

Co pokládáte za svůj největší dosavadní profesní úspěch?

Jako největší úspěch se mi někdy jeví to, že ráno vstanu a nic mě nebolí. Což se bohužel nestává moc často. Třeba když jsme zkoušeli muzikál Kočky, tak se mi něco takové nepovedlo ani jednou za celý zkušební proces (smích). Muzikál je prostě fyzicky náročná profese.

Jakou událost poslední doby v divadelní, filmové, hudební nebo jiné umělecké oblasti považujete za opravdu zajímavou?

V průběhu letních prázdnin jsem měl možnost vidět v Londýně šest muzikálů, jednu činohru a jednu operu. A musím říct, že všechna představení, až na jednu výjimku, byla opravdu velkým zážitkem. V našem divadle jsem byl okouzlen z první premiéry této sezony, kterou byly Mrtvé duše v režii Hany Burešové. Z jiných brněnských divadel bych vybral třeba Maryšu v Hadivadle.

A jaké jsou Vaše profesní a osobní plány do budoucna?

To se v divadle nikdy moc dopředu neví, takže se těším na to, co přijde. Do budovy Hudební scény Městského divadla Brno budeme přesouvat muzikál Noc na Karlštejně, který jsme hráli v létě na Biskupském dvoře. V Praze bych měl nazkoušet roli Merkucia v muzikálu Romeo a Julie, který se bude hrát v Divadle Hybernia. A už teď chystám svůj vánoční koncert, který se uskuteční 30. listopadu od 16 hodin v Červeném kostele v Brně.

Děkujeme za rozhovor.


Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Bouře a klid: Nevšední zážitek z multižánrového představení o životě Emy…

29.01.2019 20:33 RECENZE - Brněnskou vilu Tugendhat není snad potřebné představovat. Jedna z ikon meziválečné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama