Mystický příběh Kráska a Zvíře rozjasní druhou adventní neděli

Praha – K tajuplné a kouzelné době adventu, tedy k čekání na příchod Ježíška patří pohádky, které přinášejí klid a pohodu do jindy hektického života. Naladit se na vánoční atmosféru můžete v Divadle Palace, kde uvedou na druhou adventní neděli pohádku Kráska a Zvíře od Františka Hrubína.

Kráska a Zvíře
doporučujeme

Příběh Krásky a Zvířete patří k tradičnímu lidovému vyprávění, které můžete zaslechnout v nejrůznějších obměnách a v různých jazycích. I když se některé verze blíží hororu a jiné líčí příběh poeticky, vždy je v něm růže, skromná a ušlechtilá Kráska, která se za druhé obětuje a v srdci Netvora zažehne lásku, jež jeho zvířecí tvář promění v lidskou.

František Hrubín tento příběh o lásce, která očišťuje a činí nás lepšími, nejprve zanesl do svého Špalíčku pohádek, který nechybí snad v žádné knihovně, a později jej zpracoval do podoby divadelní. Pro tu mu byl inspirací slavný film Jeana Cocteaua, který je romantickou pohádkou, avšak Hrubín se držel české pohádkové tradice.

Krásku a Zvíře uvedou v podobě, kterou příběhu dal František Hrubín, v režii Miroslava Krále. V rolích ústřední dvojice se představí Eliška Junková ml. a Petr Havelka. Dále uvidíte Natálii Vlkovou, Martu Veselou, Jaroslava Halamku, Yvettu Hollanovou, Elišku Junkovou, Víta Štorkána a Davida Hylského.

Hrubínovo vyprávění příběhu Kráska a Zvíře uvidíte v Divadle Palace v neděli 7. prosince od 14. hodin.

Témata: Divadlo Palace
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama