Vánoční inscenace Divadla loutek potěší celou rodinu

Ostrava – V předvánočním čase láká Divadlo loutek Ostrava na inscenaci nazvanou Štědrý den malého Jakuba, která potěší malé i velké. Premiéra nové hry v režii uměleckého šéfa divadla Václava Klemense se uskuteční již v pátek 5. prosince v 17 hodin.

Z inscenace Štědrý den malého Jakuba, foto: Roman Polášek
doporučujeme

Pro čas adventní a vánoční připravilo Divadlo loutek Ostrava Štědrý den malého Jakuba podle Malé vánoční povídky Ludvíka Aškenazyho. Inscenace chce vzdát hold něžné poetice tohoto autora a podnítit v divácích vánoční atmosféru. Příběh vypráví o tom, jak jde malý Jakub na Štědrý den s tatínkem koupit vánoční stromeček, ale cestou se mu ztratí. Osamocen v samém srdci Prahy prožije Jakub neuvěřitelná dobrodružství a každé z nich má jiskřivý punc vánočního dne, v němž se dějí zázraky.

Ludvík Aškenazy, známý především milostným dobrodružným Putováním za švestkovou vůní nebo líbeznými Dětskými etudami, byl český spisovatel, reportér a rozhlasový pracovník. Polovinu života prožil v emigraci. Pocházel z česko-židovské rodiny v Českém Těšíně, což velmi významně ovlivnilo jeho tvorbu. „Zažijete atmosféru, v níž se vše všední na pár okamžiku mění v mimořádné a jímavé, uslyšíte několik písní, bez nichž si Vánoce skoro nelze představit, a prostřednictvím herců zažijete příběh, jenž se vepsal do moderních dějin české literatury," láká na novou vánoční inscenaci její režisér Václav Klemens. Scéna a loutky jsou dílem Michala Hejmovského, kostýmy Evy Kotkové, o hudební aranžmá a nastudování se postaral Vlastimil Ondruška a dramaturgyní inscenace je Jana Pithartová. Na jevišti se představí Lukáš Červenka, Ivan Feller, Jiří Krupica, Martin Legerski, Ivo Marták a Aleš Petrič.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama