V Divadle Bez zábradlí pokřtí speciální host kalendář pro Slunce

Praha – Advent je obdobím, kdy myslíme na druhé. Pomoci dětem a dospělým se speciálními potřebami můžete v Divadle Bez zábradlí tento pátek, kdy zde proběhne křest kalendáře pro Nadační fond Slunce pro všechny a vánoční trhy.

Jak probíhalo focení kalendáře pro Slunce
doporučujeme

Jak vznikl kalendář pro Nadační fond Slunce? V polovině října herečka Divadla Bez zábradlí Nikol Kouklová oslovila přátele, kolegy a osobnosti, kteří rádi pomáhají, aby se podíleli na kalendáři s charitativním posláním.

Tématem kalendáře, který nese název SLUNCE, SVĚTLO, NADĚJE, jsou lidské povahy. Michal Horáček představuje komunikaci, smích a radost pak Veronika Freimanová, pokoru Danu Batulková, důvěru manželé Heřmánkovy, sny a přání Eliška Kaplicky. Dále se na kalendáři podíleli Jan Cina, Martin Písařík, Dagmar Zázvůrková, David Kraus, Alena a Barbora Mudrovi, Karel Kesl a Karel Heřmánek ml., Michaela Doubravová a iniciátorka Nikol Kouklová.

Všechny fotografie jsou z dílny talentované vietnamské fotografky Angeliny Nga Le, která má za sebou úspěchy jako spolupráci s italským časopisem Vogue, ocenění ve fotografických soutěžích Prague Photo 2014 a Metrophotochallenge, vítězství ve výtvarné soutěži Ilustrace knihy o Jiřím z Poděbrad. Na kalendáři spolupracovali designérka a stylistka Kamila Vodochodská, vizážistka Žaneta Gi a vlasový stylista Franck Provost.

Kalendář na rok 2015 vyjde v limitovaném množství 500 ks a měl by být v Divadle Bez zábradlí v prodeji od prosince. Křest proběhne v témže divadle, které s Nadačním fondem spolupracuje už dvacet let. Kalendář pokřtí osobnost s charitou spojená, a to Dagmar Havlová. Patronkou celé akce je paní Hana Heřmánková a záštitu převzal starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován na opravu střechy v podkroví Soukromé školy Slunce v Unhošti. Vánoční trh pro Slunce se bude konat 12. prosince od 14 hodin.

Nadační fond Slunce podporuje vzdělávání, pracovní terapie, chráněné bydlení, podporované zaměstnávání, volnočasové aktivity a poradenské služby pro děti a dospělé se speciálními potřebami (s mentálním postižením, zrakovým, sluchovým a tělesným). Pravidelně organizuje veřejnou sbírku ve prospěch podporovaných zařízení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama