Co připravuje Národní divadlo moravskoslezské během vánočních svátků?

Ostrava – Návštěvníky Národního divadla moravskoslezského čeká během adventu i vánočních svátků již tradičně několik představení se zimní nebo vánoční tematikou. Mezi hlavní hity patří především pohádkový balet Louskáček, Sněhurka a sedm trpaslíků, pohádkový muzikál Mrazík nebo proslulá komedie s názvem Jak důležité je mít Filipa.

Veronika Gidová jako Nastěnka, foto: Radovan Šťastný
doporučujeme

Letošní zimní představení odstartoval pohádkový balet Louskáček, který patří ke stálicím klasického i neoklasického repertoáru baletních souborů, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá. Příběh vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje lidi v pohádkové bytosti, toužící po idylickém dobrodružství. Balet Národního divadla moravskoslezského nabídne v průběhu Vánoc velkým i malým divákům také klasickou baletní pohádku na motivy bratří Grimmů Sněhurka a sedm trpaslíků. Mezi oblíbená vánoční představení patří také pohádkový muzikál Mrazík: „Byli jsme již počtvrté, krásný zážitek a vždy nás to naladí na tu předvánoční atmosféru," uvedla divačka Julie. Rodiny sdílející nadšení pro muzikál se mohou během vánočních svátků těšit také na Kytici v autorském pojetí Pavla Helebranda nebo na oblíbený muzikál na motivy biblického příběhu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Polechtat pořádně bránice se rozhodla o letošních Vánocích i činohra. Hned na první svátek vánoční uvede lehkovážnou komedii Oscara Wilda Jak důležité je mít Filipa a nebudou chybět ani činoherní bestsellery Habaďúra a DONAHA! (Hole dupy): „Donaha! je divácky úspěšné všude tam, kde se u nás hrálo a hraje. Je to především výborný nápad, který je do jisté míry absurdní, do jisté míry dojemný a do jisté míry velmi vtipný. Pro mě je to také příběh o chlapském přátelství v krizové situaci, což je velký lidský motiv," komentuje úspěšnost činoherního muzikálu ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Klasickými tituly potěší vánoční publikum také opera, která během svátků uvede opery La traviata, Prodaná nevěsta a Nabucco. Mezi letošní silvestrovská představení budou pro změnu patřit Perfect Days a Noc na Karlštejně.

Také o letošních Vánocích mají příznivci divadla možnost potěšit své blízké a darovat jim divadelní zážitek. Národní divadlo moravskoslezské totiž připravilo speciální Zimní předplatné a dárkové zimní poukazy. Více informací a program vánočních představení naleznete na www.ndm.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama