Operní duel dvou královen ovládne Národní divadlo moravskoslezské

Ostrava - Operní soubor Národního divadla moravskoslezského uvede ve čtvrtek 18. prosince v 18.30 hodin premiéru nové inscenace opery Gaetana Donizettiho Marie Stuartovna. Tou pokračuje po inscenaci opery Anna Boleynová trilogie nazvaná Anglické královny italského belcanta.

Jana Šrejma Kačírková a Jana Kurucová, foto: Martin Popelář
doporučujeme

Jedná se o ostravskou premiéru tohoto díla, které zazní v hudebním nastudování Tomáše Braunera a v režii mladé talentované inscenátorky Lindy Keprtové. V titulní roli Marie Stuartovny se představí sólistka opery Národního divadla moravskoslezského a dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, která ke svému nejnovějšímu uměleckému úkolu uvádí: „Už se nemohu dočkat, až stanu na jevišti jako skotská královna Marie Stuartovna. Je to nádherná role, krásné zpívání a i režijně velmi zajímavě zpracované dílo. Je to pro mne o to větší výzva, protože se vlastně naplno vracím po mateřské dovolené. Doufám, že to bude úspěšný start." Roli anglické královny Alžběty I. vytvoří jako host sólistka Deutsche Oper Berlin, slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová.

V titulní roli se dále představí sólistka opery Národního divadla moravskoslezského Agnieszka Bochenek-Osiecka a mladá chorvatská sopranistka Sonja Šarić, jež je držitelkou ceny Národního divadla moravskoslezského z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v roce 2012. V roli Alžběty I. se představí také jedna z nejvyhledávanějších českých mezzosopranistek Michaela Kapustová a jako host rovněž italská sólistka Silvia Beltrami.

Dále účinkují Philippe Do / Alessandro Luciano / Luciano Mastro (Robert, hrabě z Leicesteru), Erika Šporerová / Eliška Weissová (Anna Kennedyová, Mariina chůva), Jakub Kettner / Marián Lukáč (Vilém Cecil, kancléř státní pokladny), Martin Gurbaľ / Jan Šťáva (Jiří Talbot, hrabě ze Shrewsbury), orchestr a sbor opery divadla. Na inscenaci se dále podíleli scénická a kostýmní výtvarnice Eva Jiřikovská, sbormistr Jurij Galatenko a dramaturg Daniel Jäger. Premiéry se uskuteční 18. a 20. prosince 2014 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama