Mafiánskou grotesku si užijete v královéhradeckém divadle na závěr roku

Praha – Jako čtvrtá premiéra této divadelní sezóny byla v Klicperově divadle v Hradci Králové uvedena hra Fligny, koks a kutilové francouzského dramatika Mohameda Rouabhiho. Mafiánská groteska, kde se lupiči musí potýkat občas více se svými odlišnými charaktery, než s rizikem „povolání“, oslaví v divadle konec tohoto roku.

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Francouzský dramatik alžírského původu Mohamed Roubhi napsal v roce 2006 hru, která se svým spádem a stylem humoru podobá filmům, jakými jsou Pulp Fiction, Podfu(c)k či Strach a hnus v Las Vegas. Fligny, koks a kutilové přináší příběh pětice podvodníčků, kteří se rozhodnou vloupat do prázdného zámku, v němž má být ukrytý lup z dávné loupeže. Ke vloupání ale musí sehnat sbíječku, takže jde tak trochu o jiné kutily.

Režie komedie se ujal Jan Frič a do loupeživé partičky přizval herce Jiřího Zapletala, Jiřího Panznera, Ondřeje Malého, Vojtěcha Dvořáka a Jakuba Tvrdíka. Dále se ve hře představili Pavlína Štorková a Filip Richtermoc. Hru přeložil Jan Tošovský, scénu připravil Nikola Tempír, kostýmy Vladimíra Fomínová a hudbu Jakub Kudláč.

Česká premiéra proběhla v královéhradeckém divadle v sobotu 13. prosince i za přítomnosti autora. Nejbližší reprízy jsou naplánované na Silvestra a v novém roce pak na 12. ledna.

Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v…

21.06.2021 01:57 Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou…

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje