Mr. Higgins už se zase sází a slečně Dolittlové jde hlava kolem

Mladá Boleslav – V Městském divadle Mladá Boleslav uvedli slavnou inscenaci Pygmalion od George Bernarda Shawa.

Pygmalion

„Já jsem zjistil, že jakmile si pustím nějakou ženskou k tělu, začne žárlit, podezírat, vnucovat se a šíleně otravovat. Zjistil jsem, že jakmile se já spustím s nějakou ženskou, je ze mne sobec a tyran. Ženské všechno obrátí vzhůru nohama."

Kdo by neznal ten příběh o chudé mladé prodavačce květin, která žije na ulici, dokud se její příšerná anglická výslovnost nestane zájmem dvou mužů, kteří se vsadí o to, zda je možné tento jazykový projev změnit. V péči pana Higginse, který je profesorem fonetiky, se promění v mladou dámu, která však po experimentu dvou mužů je zcela vykořeněná ze společnosti – tam, kde bývala dříve, být nyní nemůže, ale na to, aby byla ve společnosti na úrovni, na to nemá prostředky. A co teprve když se do toho zaplete láska jak mladého obdivovatele Lízy, tak i pana Higginse, který však je emocionálně vyprahlý...

Hra George Bernarda Shawa při svém prvním uvedení v roce 1912 vzbudila v Anglii skandál. Mnohým se nelíbil jazyk ulice, dalším důvodem byla kritika vyšší společnosti, jakou hra bezesporu je.

Pod režií je podepsaný Petr Mikeska. V roli paní Higginsové hostuje Carmen Mayerová. Dále v inscenaci uvidíte Romana Teprta, Martina Hrubého, Lucii Matouškovou, Miroslava Babuského, Evu Reiterovou, Evu Horskou, Dagmar Teichmanovou, Petra Prokeše, Ivanu Nováčkovou, Milana Koníčka a Dášu Bělanskou.

Pygmalion uvedli v Městském divadle v Mladé Boleslavi v pátek 12. prosince. Těšit se můžete na krásnou Lízu i nadále. Další reprízy jsou na programu 18., 19., 27. a 31. prosince.

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje