Muzikál Mamma Mia! podpořil rodiny s autistickými dětmi čtvrt milionem korun

Praha – V polovině prosince vstoupil na českou kulturní scénu muzikál plný největších hitům švédské skupiny ABBA. Nejen že se tak objevila možnost prvně vidět muzikál Mamma Mia! v českém jazyce, ale zároveň tento významný projekt pomohl rodinám s dětmi s autismem.

Obsazení české verze muzikálu Mamma Mia!
doporučujeme

Muzikál Mamma Mia!, který měl v České republice premiéru 12. prosince v Kongresovém centru Praha, věnoval výtěžek z první série představení AUT – Centru, které poskytuje služby rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra a poruchami chování.

Při závěrečném potlesku každá představitelka Donny vyzve diváky, aby pomohli se sbírkou ve prospěch AUT- Centra. „Diváci reagují hodně spontánně, setkala jsem se jen s pozitivním ohlasem," vysvětlila jedna z představitelek Donny – Alena Antalová. „Lidé přispívají ochotně, je to asi také tím, že každý z nás zná někoho s autismem," doplnila ji Leona Machálková.

Psali jsme:  

„Prvních 14 představení Mamma Mia! bylo úplně vyprodaných a na každém diváci mohli dobrovolně přispět. Celkem jsme vybrali 250.000Kč, které věnujeme na pomoc rodinám s autistickými dětmi," uvedl producent Peter Kovarčík.

„Jménem AUT - Centra, mých kolegů a našich klientů, s velkou vděčnosti děkuji panu Petru Kovarčíkovi a jeho týmu, hercům muzikálu Mamma Mia! a všem lidem, kteří osobně přispěli na podporu této neziskové organizace. Díky nim se vybraly peníze, které pomohou zařídit nové prostory, vyškolit další terapeuty a podpořit rodiny, které si nemohou služby v AUT - Centru dovolit." S těmito slovy převzala výtěžek dětský psycholožka Lucie Vaculíková, která je v čele neziskové organizace AUT-Centrum.

Muzikál Mamma Mia! je mezi diváky velmi žádaný. Pokud se podíváte na reprízy, nejbližší volnější termín je až na jaře 2015 – už se prodalo více jak 85 tisíc vstupenek. Zdá se, že muzikál Mamma Mia! dosáhl v Praze popularity jako v řadě dalších světových metropolích.

Ve sbírce bude muzikál Mamma Mia! pokračovat také v nové řadě představení, která započne 13. února.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní svět Brno jako pilotní projekt uvítal přes 2 tisíce diváků

26.05.2021 20:29 Mezi 20. a 25. květnem otevřel festival Divadelní svět Brno divákům 8 divadelních budov a uvedl…

Divadelní svět Brno startuje už od 20. května naživo v divadlech

14.05.2021 17:17 Aktualizováno Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama