My Fair Lady okouzlí liberecké publikum

Liberec – Ke klasice, která se objevila alespoň někdy na prknech snad všech divadel, patří příběh o anglické dívce z nuzných poměrů, jejíž výslovnost angličtiny tahá za uši jazykového odborníka. Ten se svým známým uzavře sázku, že ji naučí vyslovovat jako dámu. Muzikál MY FAIR LADY (Pygmalion) uvedou nově v libereckém Divadle F. X. Šaldy.

Přidejte svůj názor

Šaldovo divadlo

Liberecká opera dokáže své publikum překvapit i potěšit pestrostí repertoáru. Nyní finišuje s přípravami na premiéru muzikálu My Fair Lady od autora libreta Alana Jay Lernera a skladatele Fredericka Loewa. Tento muzikál si získal srdce nejen divadelních diváků, ale také televizních. Kdo by neznal slavnou filmovou adaptaci s Audrey Hepburn a Rexem Harrisonem z roku 1964.

Předlohou pro muzikál byla hra George Bernarda Shawa Pygmalion, která je o příběhu starého mládence a nezkrotné dívky, kteří vycházejí z rozdílného sociálního prostředí.

„Protože My Fair Lady je u nás vnímána na pomezí operety, chtěl bych se pokusit udělat My Fair Lady více jako čistý muzikál. Textová úprava, scéna i kostýmy jsou tomu uzpůsobeny - abychom dílo odlehčili a dali mu potřebnou dynamiku," uvedl k liberecké inscenaci muzikálový herec Jan Kříž, který si v tomto případě vyzkoušel roli režiséra.

Orchestr vede šéf opery Martin Doubravský, pro kterého není muzikál My Fair Lady žádnou novinkou: „Velkým potěšením je pro mne sledovat – neboť jsem měl tu čest nastudovat v Liberci i minulou inscenaci tohoto muzikálu – jak se za ten čas zvýšila obecná úroveň orchestru. Co bývalo hráno s potížemi, je nyní radost z hudby a doufám, že to bude slyšitelné především pro diváky samotné."

Na jevišti uvidíte Pavla Nečase jako profesora Higginse, slečnu Lízu Doolittlovou si zahraje Kateřina Šildová v alternaci s Alžbětou Bartošovou. Dále se představí Martin Polách, Zdeněk Mucha, Oldřich Kříž, Michaela Lohniská a další.

Premiéry muzikálu proběhnou v Divadle F. X. Šaldy Liberec 27. března a 4. dubna.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecký návratem muzikálu Galileo popřel verše z jeho ústřední písně.…

10.02.2019 15:50 RECENZE - „Je tolik řek a já už vím, dvakrát do žádný nevstoupím,“ zpívá se v ústředním hitu…

Nadčasové klasika v Brně: Don Carlos v podání Národního divadla je…

03.02.2019 18:21 RECENZE - Málokterá opera světového repertoáru je tak výrazná, jako Verdiho Don Carlos. Málokterá…

Zemský ráj to na dohled? Téměř sci-fi inscenace v brněnské Redutě

30.01.2019 11:32 RECENZE: Bývá dobrým zvykem uvádět na scéně Národního divadla Brno v staroslavné Redutě inscenace,…

Bouře a klid: Nevšední zážitek z multižánrového představení o životě Emy…

29.01.2019 20:33 RECENZE - Brněnskou vilu Tugendhat není snad potřebné představovat. Jedna z ikon meziválečné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama