Severský thriller o ztraceném dětství míří na ostravskou scénu

Ostrava - Česká premiéra hry Lesík norského autora Jespera Halleho proběhne ve čtvrtek 5. listopadu v Divadle Antonína Dvořáka. Záštitu nad prvním uvedením inscenace v ČR převzalo norské velvyslanectví.

Victoria Meirik během zkoušení inscenace LESÍK
doporučujeme

Činohře Národního divadla moravskoslezského se konečně podařilo získat grant z EHP fondů, který umožnil uskutečnění premiéry hry Lesík v režii Victorie Meirik. Thriller napsal Jesper Halle, který je jedním z nejvýraznějších osobností současného norského dramatu. Za Lesík obdržel v roce 2004 Cenu Hedda v kategorii za zvláštní tvůrčí přínos.

Hra Lesík je unikátní v tom, že v ní vystupují výhradně děti, které na události nahlížejí z pohledu dospělých. Právě proto také v replikách často užívají vulgarismy, aniž by znaly jejich přesný význam. Pro překladatele tak bylo velmi těžké najít jejich český ekvivalent.

Divadelní soubor kromě grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska a záštity velvyslankyní Norského království paní Siri Ellen Sletner získal dotaci na financování zájezdu do Národního divadla v Oslu, kde se na jaře příštího roku odehrají dvě představení této inscenace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Salcburku uvedli hru o Čechovi, který se v roce 2003 upálil. Recenze…

03.08.2020 12:18 Na Salcburském festivalu byla v neděli večer ve světové premiéře uvedena divadelní hra rakouského…

RECENZE: Cikáni jdou do nebe. Balada, která vyprodala Divadlo Bez zábradlí

16.07.2020 19:40 RECENZE – Opatření skončila a některá divadla začala hrát. Patří mezi ně i Divadlo Bez zábradlí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama