Dámy Kolářová a Syslová v nové komedii Divadla Palace

Praha - Hra Dámy z Aniane autora Milana Kopeckého bude mít premiéru 11. listopadu v pražském Divadle Palace. Herečky si v ní zahrají dvojici povahově rozdílných sester.

Daniela Kolářová a Dana Syslová v představení Dámy z Aniane.

Daniela Kolářová se v dramatu představí jako Marie, která se vrací do své rodné vesničky Aniane ve Francii. Má za sebou pestrý život, což se nedá říct o její sestře Ester v podání Dany Syslové, která prožila poklidný a místy až nudný život coby venkovská učitelka. Mariin návrat probere ospalé městečko Aniane, naruší klid místnímu děkanovi a vzbudí i zájem několika nezadaných mužů.

Vznik Dam z Aniane popisuje autor hry Milan Kopecký takto: "Vždy jsem chtěl napsat příběh „do Francie". Splnil jsem si tak jeden ze svých snů, čímž jsem podle slov pana Twaina potvrdil, že ještě existuji. Přál bych si, abyste čas strávený „s námi" považovali za ten příjemnější." A neskrývá nadšení z obsazení obou hereček.

Hra byla napsána speciálně pro Divadlo Palace a od začátku se počítalo s obsazením Daniely Kolářové a Dany Syslové. Zatímco Daniela Kolářová se mohla pustit do studia hry již po potvrzení zájmu v této inscenaci hrát, Dana Syslová si musela počkat, neboť s ní byl Kopecký domluvený už rok před ostatními.

Režie se ujala Viktorie Čermáková, která ke hře uvedla: „Dámy z Aniane je představení o tom, že nikdy není pozdě napravovat to, co jsme v životě nestihli, nebo pokazili. To je povzbudivá zpráva a takové mi poslední dobou dost chybí."

Dámy z Aniane
Autor: Milan Kopecký
Režie: Viktorie Čermáková
Scéna: Petr. B. Novák
Hudba: Aliaksandr Yasinski

Hrají: Daniela Kolářová, Dana Syslová, Jaromír Meduna, Milan Stehlík/Jiří Čapka, Lucie Pernetová

Premiéra proběhne v pražském Divadle Palace 11. listopadu 2015 a záštitu nad ní převzal francouzský velvyslanec v ČR Jean-Pierre Asvazadourian.

Nejbližší reprízy jsou naplánované na 11. listopadu a 12. prosince.

Související:

Právě se děje