Švandovo divadlo nezahálí ani mezi Vánoci a Silvestrem

Praha - Smíchovská scéna u Švandů mezi vánočními svátky odehraje pro diváky pět inscenací. Příští měsíc se mimo jiné můžete těšit na dvě reprízy muzikálu Popeláři, Scénický rozhovor tentokrát se Soňou Červenou a také na Adventní odpoledne, které se bude konat v neděli 13. prosince.

Muzikál Popeláři ve Švandově divadle

Fanoušci Romana Holého, frontmana kapel Monkey Business a J.A.R. si přijdou na své v muzikálu Popeláři, kde zazní hudba právě tohoto interpreta. Jde o klasický příběh, kterak malý kluk touží být popelářem. Kvůli tomu se pak hlavní hrdina stane členem popelářské party, aby si splnil svůj dětský sen. Spolu s ostatními kolegy poznává život v pražských ulicích, ale také sám sebe. 155minutové představení ukáže odvrácenou stranu velkoměsta a diváky si podmaní melodiemi, které těžko vyženou z hlavy. Navštívit ho můžete 4. či 16. prosince.

Ve středu 16. prosince se jako každý měsíc koná Scénický rozhovor, prosincovým hostem se stane operní pěvkyně a držitelka řady ocenění, včetně medaile Za zásluhy, Soňa Červená. Otázky bude společně s publikem jako vždy klást David Hrbek.

Do vánoční nálady vás dostane Adventní odpoledne, které se uskuteční třetí adventní neděli od 14 do 19 hodin. Pro návštěvníky bude připraven svařák, švanda-perníčky a další dobroty, kromě toho budou mít možnost zakoupit vstupenky do divadla za zvýhodněnou cenu a zhlédnout vystoupení pěveckého spolku hereckého studia, případně si s nimi i zazpívat.

Kdo si chce Vánoce užít i kulturně, může navštívit některé z 5 představení mezi svátky. Na neděli 27. 12. je naplánována komedie o life coachingu Cry Baby Cry, v pondělí 28. 12. se dočkáte buď černé komedie Kurz negativního myšlení, nebo dramatu Pankrác ´45. V úterý 29. 12. bude odehrána komedie Kdo je tady ředitel?. Ve středu 30. 12. divadelní scénu ovládne Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a také impro skupina Just! Impro se svými skeči. Na Silvestra je na programu situační komedie Teď ne! aneb Na tohle teď není ta pravá chvíle.

Premiéra inscenace S láskou Mary na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v…

21.06.2021 01:57 Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou…

Související:

Právě se děje